W jaki sposób zdobyć wiernego klienta?

Dobrze zaprojektowane programy lojalnościowe mogą stworzyć znakomitą platformę komunikacyjną z grupą ważnych klientów, gdzie wymiana zdobywanych przez klientów punktów na określone towary stanowi rodzaj dialogu. To, że klienci zyskują możliwość wymiany zebranych punktów na nagrody, stanowi często bardzo silny element w ich rekrutacji i przez długi czas jest znaczącym elementem dialogu.

Program lojalnościowy
Źródło: www.spiceupyourblog.com

Z czasem dialog można uzupełniać o inne, wartościowe z punktu widzenia firmy, elementy tworzące dla niej realne wsparcie sprzedaży.

Sprawdź dobre www. Tu mamy jedynie najlepszej jakości produkty. Jeżeli będziesz miał jakieś wątpliwości, to z chęcią z Tobą porozmawiamy.

Dla firmy, która taki program wdraża, katalog z nagrodami może być świetnym narzędziem informowania klientów o niej samej oraz o jej ofercie. W takim dialogu najistotniejszy i często najtrudniejszy jest początek rozmowy, w czym rzecz jasna znakomicie może pomóc dobrze „skrojony” program lojalnościowy, który powinien zainicjować pozytywną reakcję klienta. Jeśli to się uda, ważne jest, aby na tym etapie kontaktów z klientem nie kończyć, tyko go działać dalej poprzez wprowadzanie nowych aspektów i wątków. Dotrzymywanie składanych w ten sposób obietnic decyduje o tym, czy firma pozostanie wiarygodna w oczach klientów. Konstrukcja programu powinna pozwalać na jego ewolucję tak, aby dialog stawał się jak najbardziej efektywny, a lojalność klientów w stosunku do firmy okazywała się dla nich czymś naturalnym, wręcz niezauważalnym.

Ewolucja programu powinna z grubsza przebiegać w następujących krokach:
elementy transakcyjne, które mają rozpocząć i zaktywizować relację,
baza klientów podlega segmentacji i stanowi źródło wiedzy dla firmy,
tworzenie indywidualnych komunikatów do określonych segmentów,
bodźce komunikacyjne ulegają wzmocnieniu poprzez stałą intensyfikację działań nietypowych.

Program lojalnościowy bywa tez idealnym narzędziem dla przedstawicieli handlowych, którzy mogą wykorzystywać go do nawiązywania bliższych relacji z klientami.

Istnieje oryginalna strona www (https://www.cafepanamera.com/), na jakiej odnajdziesz fascynujące informacje, które trzeba sprawdzić. Odwiedź ją pod tym linkiem.

W przypadku jeśli dystrybucja firmy działa na poziomie hurtowni, program tego rodzaju może tez z powodzeniem spełniać funkcje monitorowania sprzedaży detalicznej.

Źródło: Firma Profill