W jaki sposób zaplanować wystrój pokoju dziennego, aby przyjemnie spędzać czas w tym pomieszczeniu

Salon, czyli inaczej rzecz ujmując pokój dzienny, to szczególne pomieszczenie w domu, ponieważ tutaj zazwyczaj przyjmujemy gości. Pierwsze wrażenie, jakie robi na członkach naszej rodziny bądź przyjaciołach, winno być pozytywne, bo inaczej przybyli mogą poczuć się dotknięci, a nawet nieco zlekceważeni.

jadalnia
Autor: Pegasus PR
Dlatego w w pierwszej kolejności warto zadbać o higienę, czyli tuż przez oczekiwaną wizytą dobrze jest wyczyścić chodniki, pościerać kurz z półek, a z parapetów pościągać doniczki z przekwitłymi już kwiatami.Z kolei największe wrażenie zrobi na gościach wystrój wnętrza, a meble do salonu okażą się z pewnością prawdziwą atrakcją. Pierwsze skrzypce grają teraz wszelakiego rodzaju szafki czy kredensy, a komody, które do folderów reklamowych weszły jakieś 10 lat temu, w dalszym ciągu pozostają w modzie i cieszą się dużym wzięciem. Gdy pan i pani domu podają przedpołudniową kawę, to winni ją postawić na trwałym stole. Najlepszy byłby ten wyprodukowany z drewna sosnowego, bo te ze sklejki można z łatwością uszkodzić, np. przy przenoszeniu ich z pomieszczenia do pokoju. A do kompletu przydałoby się ponadto dokupić co najmniej cztery krzesła.Jeśli salon ma wielką powierzchnię, to jesteśmy w stanie puścić wodze fantazji i zaplanować wnętrze w trochę nietuzinkowy sposób. Niektórzy posiadacze domów decydują się na nowoczesne rozwiązania, a inni wolą te znane od lat, a nawet te staromodne. Czasem udaje się powiązać te style, np. wtedy, kiedy nabywamy takie meble do salonu – przeczytaj tutaj, aby zadowoliły gusta tak tradycjonalistów, jak i zwolenników postępu. Kto jednakże oczekuje bardziej nowatorskich, czyli rewolucyjnych rozwiązań, pokusi się o aranżacje rodem z żurnala.

pokój gościnny
Autor: Maegan Tintari
Źródło: http://www.flickr.com
Dla przykładu, meble do salonu można posortować na kilka grup i ułożyć w czterech różnych kątach. Każdy z nich będzie służył innemu członkowi familii.

Ten proponowany link (https://lonsdale-benlee.pl/2,Odzież_męska,13,Kurtki) ma ciekawe dane na omawiany temat, zatem, jeśli ta tematyka Cię intryguje, to sprawdź to obowiązkowo.

W jednym kącie można postawić stolik z laptopem podłączonym do sieci oraz koniecznie do drukarki. Taki kącik do pracy i odrabiania lekcji przyda się praktycznie każdemu i to nie tylko domownikowi. Inny róg może posłużyć jako biblioteczka – wystarczy nabyć nawet nieduży regał, a na jego półkach poukładać woluminy. W takiej aranżacji nie może zabraknąć komfortowego fotela wraz ze stojącą ozdobną lampą. Takie rozwiązanie zapewni pasjonatom liryków spokojny kąt, w którym można z łatwością poświecić się lekturze.
Dla osób rozważających wymianę mebli do kuchni rekomendujemy sklep Bogata oferta w tej kategorii .