Na jakich płaszczyznach nowoczesne systemy informatyczne będą wspomagały pracę dużych i małych firm.

Różnego rodzaju aplikacje i programy coraz częściej wspomagają funkcjonowanie firm na wielu płaszczyznach. Pomagają one zarówno w codziennej pracy, pozwalając na opracowywanie dokumentów wewnętrznych i dla klientów, lecz również dzięki zbieranym przez nie informacjom dają możliwość analizy funkcjonowania firmy w każdym obszarze.

Komputer z Windows 8
Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu systemów jest coraz więcej, zazębiają się one i uzupełniają nawzajem. Do niedawna jeszcze podstawą w wielu firmach był system ERP, jakiego głównym zadaniem jest rejestracja wszystkich operacji gospodarczych wiążących się ze sprzedażą, gospodarką magazynową i księgowością. Lecz w ostatnim czasie zaczęły się pojawiać coraz to nowe narzędzia, które rozszerzają działanie ERP, usprawniające pracę lub pozwalające na rozbudowane analizy. Na przykład programy typ Workflow będą organizować obieg dokumentów w firmie (więcej tutaj), pomagają w codziennej rejestracji dokumentów i umożliwiają ich archiwizowanie. Za to oprogramowanie typu BI dostarcza wielu narzędzi do tego, aby przetwarzać na różnych płaszczyznach informacje, i w oparciu o to planować dalsze rozwijanie firmy.

Użytkowe systemy są coraz nowocześniejsze, stosując najnowocześniejsze technologie oraz możliwości, które będzie dawać obecna technika. Przykładowo coraz częściej działają one na mobilnych gadżetach, które od kilku lat są coraz częściej wykorzystywane nie tylko przez osoby prywatne, ale także firmy. Tworzenie aplikacji mobilnych służących jako końcówki systemów ERP apogit.pl/uslugi/wdrozenia-systemow czy Workflow to obecnie nie jest jedynie marketingowy zabieg, tylko konieczność, bo użytkownicy po prostu z nich korzystają. Tablety i smartfony oferują dużą elastyczność i wygodę użytkowania, przykładowo bardzo dobrze sprawdzają się w terenie, gdy trzeba jechać do klienta i mu coś zaprezentować lub zebrać zamówienia. Z tego też powodu aktualne aplikacje użytkowe są przystosowane równocześnie na typowe komputery i sprzęty mobilne, dzięki czemu dają duże możliwości. Współczesne trendy idą jeszcze bardziej w tę stronę, więc należy się spodziewać jeszcze większego zapotrzebowania na tego typu rozwiązania, jak np. JPK: .