W jaki sposób sklepy z odzieżą, księgarnie albo sklepy wielkopowierzchniowe zabezpieczają się przed nieuczciwymi klientami

Drobne kradzieże są teraz wielką plagą, bo kary za wyniesienie dwóch bądź trzech batonów czy pary podkolanówek są śmiesznie niskie. Niekiedy menedżerowie sklepów w ogóle nie dzwonią na policję, bowiem świetnie wiedzą, że złodzieje de facto są bezkarni. Chociaż incydentalna kradzież towaru za trzy złote nie doprowadzi do bankructwa, to jednak gdyby co drugi klient postępował w taki sposób, to dany sklep musiałby wreszcie ogłosić upadłość.

supermarket
Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com
Spożywcze hipermarkety muszą dbać o posiadany towar ze zdwojoną uwagą, bo produkty żywnościowe i kosmetyki przeważnie stają się łupem drobnych przestępców, a i nieduże batoniki albo mydła o wiele łatwiej ukraść niż towary o większych gabarytach. Samoobsługowe salony umieszczają w pobliżu kas bramki – (bramki obrotowe) antykradzieżowe, tj. elektroniczne sprzęty, które w razie kradzieży powiadamiają pracowników ochrony o usiłowaniu dokonania kradzieży – . Wspomnieliśmy już o pracownikach, którzy zostali zatrudnieni, by pilnować porządku – bez ich pomocy sprzedawczynie byłyby w zasadzie bezsilne, zwłaszcza wtedy, kiedy bierzemy pod uwagę te najpotężniejsze punkty handlowe.

Zarządcy sieci sklepów zazwyczaj korzystają z usług ogólnopolskich bądź małych firm ochroniarskich – hasło agencje ochrony (www.securityservice.pl/pl/) łódź albo ochrona Krosno na pewno będzie pomocne podczas internetowych poszukiwań najlepszego usługodawcy.

ochroniarz
Autor: Metropolico.org
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast duże księgarnie wykorzystują dodatkowe zabezpieczenia. Wszystkie podręczniki mają naklejone na obwolutach specjalne etykiety – jeżeli konsument opuszczając sklep nie zapłaci za tomik liryków, audiobook lub książkę kucharską, to hałaśliwy sygnał powiadomi o przestępstwie. Nie próżnują też i szefowie sklepów z konfekcją damską oraz męską – specjalne klipsy są przymocowane do modnych koszulek, pulowerów czy zimowych okryć wierzchnich.

Czasem na szybach sklepowych wystaw zostaje naklejone logo firmy ochroniarskiej – ta praktyka ma zniechęcić potencjalnych złodziei, a fraza agencje ochrony łódź, czy dokładniej nazwa konkretnej firmy ochroniarskiej, uświadamia klientom, że w tym sklepie nieuczciwi nabywcy w ogóle nie powinni się pojawiać – . Chociaż za usługę ochrony trzeba zapłacić, to jednakże na tego rodzaju wydatkach akurat rozważni menedżerowie sklepów oszczędzać nie planują.