W jaki sposób ochronić swój komputer i gdzie można szukać informacji o rankingu systemów operacyjnych

W współczesnym świecie wystarczy posiadać połączenie z Internetem aby zainfekować sobie sprzęt komputerowy. Suma złośliwego oprogramowania w internecie jest tak zatrważająca, że nie trzeba nawet zaglądać na żadne podejrzane strony. Każdy kto myśli, że jego taka sytuacja nie dotyczy, ponieważ posiada wiedzę jak zamawiać na allegro markowe systemy antywirusowe, niestety może być w błędzie.

Praktycznie każdego dnia powstają nowe wirusy, konie trojańskie uroda (np. odsyłam do tego serwisu) inne paskudztwa, potrafiące narazić nasz sprzęt na niesprawne działanie lub atak z zewnątrz. Czasami nie należy podejmować się próby naprawy czegoś, na czym się nie znamy, ponieważ możemy wywołać jeszcze większe uszkodzenia.
E-sklep
Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Gdzie znaleźć odpowiednich specjalistów? Oczywiście najlepiej w internecie . Aby uzyskać odpowiedź na męczące nas pytanie warto skorzystać z internetowych wyszukiwarek i wpisać potrzebną frazę, przykładowo pojęcie marketingu lub cokolwiek, czego wymaga sytuacja . Po wyszukaniu tej fraztwarz (np. dodatkowe informacje)ojawi się nam długa lista wyników, odpowiadających na zadane przez nas zapytanie. Oczywiście musimy być ostrożnym przeszukując zakamarki Internetu. Szukając konkretnych treści ,które dotyczą takich zagadnień jak ranking systemów operacyjnych powinniśmy zwrócić uwagę na popularne strony, które oprócz tego, iż być może będą odrobinę mniej czytelne pod względem treści, gwarantują uzyskanie rzetelnych informacji . Strona funkcjonująca w Internecie od dłuższego czasu najprawdopodobniej posiada konto na jednym z popularnych portali społecznościowych, dzięki czemu możemy sprawdzić opinie na ich temat, potwierdzając wiarygodność zawartych na ich stronie treści.

Należy zadbać o zabezpieczenie swojego laptopa.

Żyjemy w czasach, w których większość operacji załatwia się online. Przez Internet robimy zakupy, podajemy numer własnej karty płatniczej, logujemy się w serwisie banku oraz trzymamy prywatne pliki. Wbrew pozorom nie musimy być gwiazdą aby paść ofiarą wirtualnego złodzieja, w związku z czym warto zabezpieczyć się przed faktem kradzieży plików.