Jak najskuteczniej rozliczyć osobisty PIT?

Każda z person, która zatrudniała się w dowolnym wymiarze godzin w ubiegłym roku, jest zobowiązana do końca kwietnia złożyć deklarację Pity 2015. Jeśli ktokolwiek tego nie zrobi, spotkają go duże grzywny, dlatego trzeba o tym szczególnie pamiętać. Mamy co najmniej trzy odmienne sposoby aby tego dopilnować: wynająć księgową, użyć specjalnego programu komputerowego, bądź rozliczyć się przez internet. Która z tych opcji jest najwłaściwsza dla ciebie?

podatki
Autor: David Besnette
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli posiadamy własną działalność gospodarczą i musimy rozliczyć się z paru źródeł przychodu, wypełniając zarówno pit 37 i 36, najłatwiejszą metodą będzie zatrudnienie księgowej. Oczywiście są persony, które nawet najbardziej skomplikowane deklaracje umieją zrobić osobiście, lecz pamiętajmy, że właściciele przedsiębiorstw są szczególnie obserwowani przez fiskusa, przez co każdy ich błąd może być tym prędzej odnotowany. Opłacenie księgowej jak wiadomo jest odpłatne, jednak raz na rok możemy sobie na to pozwolić, chociażby dla własnego spokoju .

Najbardziej popularną metodą aby rozliczyć Pity 2015, jest ściągnięcie na naszym komputerze specjalnego programu. Jeżeli posiadamy tylko jedno źródło dochodu, jest to opcja dziecinnie prosta. Programy w większości przypadków są bezpłatne, jednak wyświetlają się w nich reklamy. Należy tutaj postępować krok po kroku, a na pewno wszystko poprawnie naniesiemy, jeśli będziemy uważni. Wyłącznym ich minusem, jest brak możliwości określenia fundacji, której przekazujemy nasz 1% podatku – jest ona z góry określona.

Alternatywą, która pojawiła się kilka lat temu i cieszy się coraz większa popularnością, jest wypełnianie deklaracji online. Nieistotne czy chodzi o pit 37 czy 36, jest ona przystosowana do każdego typu. Jedyne o czym powinniśmy pamiętać, to stworzenie podpisu elektronicznego – do wyrobienia w lokalnym urzędzie skarbowym. Jeśli jednak go nie posiadamy, możemy zamiast niego wpisać po prostu naszą ubiegłoroczną sumę dochodu – będzie to potrzebne aby rozliczyć Pity 2015 online. Ciekawa strona: .

Mamy kilka możliwości sporządzenia deklaracji podatkowej za ubiegły rok.

Jeśli ten artykuł Cię zaciekawił, to też ta optymalna witryna (http://www.eccotravel.eu/kambodza/) będzie dla Ciebie nie mniej interesująca więc kliknij na nią.

Każda jest dedykowana dla podatników innego rodzaju, można po prostu obrać tą, która wydaje nam się najlepszą dla nas. Jeśli nasze przychody pochodziły z kilku miejsc, warto zatrudnić księgową, która najlepiej ogarnie za nas ten bałagan.

Koniecznie zobacz ten link, w którym również znajdziesz wiadomości mówiące o prezentowanej w tym artykule sprawie. Zapewne jest w nim coś interesującego dla Ciebie.

Jeśli jednak posiadamy jedynie pit 37, poradzimy sobie sami, z pomocą konkretnej aplikacji.