W jaki sposób można pozbyć się roztoczy

Blisko 50% społeczeństwa krajów wysoko uprzemysłowionych cierpi na wielorakiego rodzaju alergie. Jest to powodowane głównie dużym zanieczyszczeniem powietrza, lecz dodatkowo spadkiem odporności organizmu ludzkiego. Częstą alergią jest reakcja alergiczna na roztocza pyłu . Roztocza to mikroskopijne pajęczaki, które idealnie czują się w domowych pieleszach. Ich istnienie może być źródłem wielu kłopotów ze zdrowiem, a walka z roztoczami to autentyczna mitręga!

nasze propozycje
Na początek rozejrzyj się po własnym mieszkaniu po czym oceń, co może być największym źródłem kurzu. Mogą to być np. przechowywane całymi latami suszone kwiecia czy inne zbyteczne cacka. Wyrzuć je a odetchniesz z ulgą! Stroń od ciężkich kap, poduszek i zasłon, a jeśli masz do nich słabość nie zapomnij, iż musimy je czyścić podobnie regularnie jak dywan.

Podoba Ci się tego rodzaju materiał? Jeżeli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tutaj – ta witryna (https://bioplanet.pl/zywnosc) też z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Często dokładnie odkurzaj swe mieszkanko, zamieniaj regularnie worek w elektroluksie, a jeżeli posiadasz taką możliwość, trzep dywany. Nie zapominaj, że kurz nie zbiera się wyłącznie na meblościance, ale też na lampach i roletach. Jeśli gromadzisz publikacje książkowe, przechowuj je najodpowiedniej w zamykanych szafach. Pamiętaj o częstym praniu betów, twoje posłanie nowości to istny eden dla roztoczy, z tej przyczyny zmieniaj piernaty minimum raz w tygodniu. Pierz pościele w temp. powyżej sześćdziesięciu stopni i nie zapominaj o wyprasowaniu jej, bowiem duża temperatura uśmierca roztocza kurzu domowego. Kołdry staraj się często przewietrzać. Nie zapomnij o wietrzeniu domu, co najmniej raz dziennie, nawet zimą, otwieraj okno szeroko. Gorące jak też wilgotne miejsca to raj dla tych mikroskopijnych pajęczaków.

Dobrym przedsięwzięciem może być kupno płynów oraz proszków, które dopomogą walczyć z roztoczami sposobem chemicznym. Wiele specjalistów poleca dodatkowo wykorzystywanie elektroluksów z wodnym filtrem, a wręcz pranie dywanów i kanap przez profesjonalne przedsiębiorstwa.

Pomocnym także może okazać się tak zwany domowy oczyszczacz powietrza. Urządzenie to zdoła wyeliminować zanieczyszczenia powietrza w naszym budynku (5 gwiazdek). Potrafi on zlikwidować nawet ponad 97% przeróżnych cząstek zawieszonych w powietrzu. Niektóre pracują jako oczyszczacze selektywne i wychwytują z powietrza głównie alergeny, a inne domowe oczyszczacze powietrza bywają bardziej uniwersalne, i potrafią wyeliminować dodatkowo kłopotliwe zapachy, a nawet dym tytoniowy.