Jak legalnie złomować swoje auto?

Kiedy nasze auto służy nam latami i bardzo długo nie wymieniamy pojazdu, możemy go doprowadzić do stanu, w którym korzystnym wyjściem jest wyłącznie złomowanie auta. Jeżeli zależy nam na zarobku ze sprzedaży możemy spróbować odnaleźć kogoś, kto spróbuje odrestaurować auto lub oddać je do punktów demontażu. W jaki sposób legalnie oddać do złomowania stare auto?

Po pierwsze należy sprawdzić, gdzie możemy zostawić nasze auto. Działalność stacji demontażu musi zostać potwierdzona przez marszałka województwa, w związku z czym na stronie danego urzędu z pewnością znajdziemy listę zaufanych stacji. Oczywiście możemy także sprawdzić oferty online na innych stronach, należy jedynie wpisać w wyszukiwarkę frazę, takie jak między innymi „złomowanie pojazdów” precyzując o nazwę interesującej nas miejscowości, przykładowo: „złomowanie pojazdów Toruń”. Niejednokrotnie tego rodzaju miejsca zwane są po prostu auto złomami, dlatego powinno się sprawdzić także takie frazy jak, np.: „S PERFORMANCEauto złom Krosno” – tutaj czy „auto złom Gdańsk”, zależnie od tego gdzie chcemy złomować pojazd. Należy po prostu wpisać go obok nazwy usługi. W wynikach wyszukiwania dostaniemy dużą ofertę. Jeżeli zależy nam na najkorzystniejszym zysku warto sprawdzić koszty w kilku miejscach.
złomowanie pojazdów
Autor: free photos
Źródło: http://www.flickr.com

Zyskamy pewność, że dobrana stacja demontażu jest najlepsza. Trzeba wiedzieć, że podstawową rzeczą, jaka brana jest pod uwagę staje się waga. Pojazd musi ważyć przynajmniej 90% tego, jaka liczba zapisana jest w dowodzie. Jeśli waga jest niższa właściciel musi dopłacić. Firmy złomujące pojazdy niejednokrotnie posiadają lawety, przy pomocy których niesprawne auta można przewieźć do punktu. W stacji demontażu dostajemy wszelkie niezbędne dokumenty przydatne do wyrejestrowania. Właściciel ma na to 30 dni. Jest to bardzo ważne i nie można o tym zapominać. Jeżeli nie wyrejestrujemy samochodu ciągle będziemy właścicielem, w związku z tym możemy ponieść wysoką karę za brak płatności ubezpieczeń.

W dodatku nowy właściciel, kiedy sprzedamy auto (przetestuj w promocji auto detailing bydgoszcz: auto detailing bydgoszcz) może nie rejestrować pojazdu i przeznaczyć na części. W naszym kraju jest to nielegalne. Oczywiście trzeba wspomnieć również o tym, że samochód może zostać wykorzystane do łamania prawa. Aby tego uniknąć należy pamiętać o 30 dniach.
Często zdarza się tak, że stare auto, którego nie możemy sprzedać, stoi w naszym garażu i niepotrzebnie zajmuje miejsce, gdyż nie mamy pojęcia do z nim zrobić. W takiej sytuacji najlepszym rozstrzygnięciem jest złomowanie auta. Legalnym sposobem jest przekazanie pojazdu do stacji demontażu. Warto korzystać z takiej możliwości i zyskując pozbyć się niepotrzebnego sprzętu. Czytaj też