W jaki sposób efektywnie sprawdzić swojego kontrahenta?

Wyłącznie naiwniak uważa, że ludzie są generalnie uczciwi – szczególnie w biznesie uczciwość nie jest w cenie. W sumie jestem w stanie to zrozumieć, w końcu w grę wchodzą spore pieniądze. Sam jestem uczciwy, ale zdaję sobie sprawę, iż uczciwość, choć tak naprawdę często spotykana, to jednakże w żadnym razie nie jest powszechna. Poznałem przedsiębiorców, którzy tak jakby dali się wyrolować, a więc na ten przykład zostali wystawieni przez kontrahenta.

Jak w takim przypadku mamy okazję ochronić się przed ogromnymi problemami, które bardzo często są nawet w stanie sprawić, że znacząco utracimy pozycję w biznesie? Moim skromnym zdaniem przedsiębiorcy w naszym kraju zbyt rzadko chcą korzystać z usług wykonywanych przez detektywów gospodarczych. A w końcu sprawny detektyw gospodarczy może sprawić, że firma nie popadnie w wielkie kłopoty. Miej to na uwadze!

spotkanie załogi, biznes
Autor: DoDEA
Źródło: http://www.flickr.com

Zdaję sobie sprawę, że sprawdzanie wszystkich kontrahentów raczej nie jest proste, tanie, a do tego pod względem logistycznym nie jest to OK, lecz przynajmniej takich największych, to jakby nie patrzeć należy rzetelnie sprawić. Prawda jest taka, że w wielu przypadkach solidny wywiad gospodarczy to praktycznie być albo nie być dla prowadzonego przez nas biznesu . Oczywiście detektywi w Polsce są zobowiązani mieć licencję, więc przynajmniej w teorii są oni doskonałymi ekspertami, którzy we wszystkich przypadkach wiedzą, jak nam pomóc. W jakim miejscu odnajdziesz porządnego detektywa, który gwarantuje bardzo dobry wywiad?

Osobiście poszukiwałem detektywa gospodarczego za pośrednictwem Internetu. Sądzę, że to najbardziej odpowiednie rozwiązanie. Chociaż można powiedzieć, że porządny detektyw, który charakteryzuje się ponadprzeciętnymi wynikami wcale nie musi szukać klientów przez Internet, bo tak czy siak promocja jest w jego przypadku niepotrzebna, to osobiście uważam, że w wielu przypadkach nie ma innego miejsca na znalezienie detektywa, który błyskawicznie, sprawnie oraz dyskretnie wykona usługę. Żywię ogromną nadzieję, iż po przeczytaniu tekstu wszyscy właściciele biznesów będą orientowali się, że jeśli chcieliby pociągnąć firmę przez wiele lat, nie mogą sądzić, iż detektywi są czymś zbędnym.