Jak uzupełnić braki na stanowiskach pracy, ażeby było nie za drogo i wygodnie?

Aktualnie dużo przedsiębiorstw boryka się z problemem zatrudnienia fachowców na wolne stanowiska. Trudno samemu odnaleźć się na specyficznym rynku pracy, zwłaszcza w małych miastach. Umieszczenie ofert pracy w Powiatowych Urzędach Pracy oraz na odpowiednich internetowych bywa wielce zajmujące. Dlatego właśnie narodziła się nowa propozycja. Otóż w celu zaspokojenia oczekiwań rynku powstały przedsiębiorstwa wykonujące usługi body leasing. Pracownicy tego typu firm specjalizują się w gromadzeniu bazy danych jak też przyjmowaniu do pracy ludzi na zlecenie swojego klienta. Zatem starczy zgłosić do tego typu firmy zapotrzebowanie na outsourcing specjalistów IT, żeby w krótkim okresie uzyskać parę ciekawych kandydatur na proponowane stanowisko. Body leasing w głównej mierze polega na najmowaniu fachowców do wspomnianych prac informatycznych u zleceniodawcy w długim albo krótkim okresie.

pracownicy
Autor: Sylvain Kalache
Źródło: http://www.flickr.com

Taki outsourcing specjalistów IT sprawdza się w firmie, jeśli powstanie potrzeba zdobycia pracownika z konkretnymi zdolnościami wyłącznie na z góry określony okres a zatrudnienie na normalną umowę o pracę jest nieopłacalne – czytaj nieco więcej . Najem konsultantów pozwala uniknąć kosztów czy też zredukować dużą cząstkę kosztów, które najczęściej powstają przy procesie nabywania nowego pracownika (zobacz kalkulator wynagrodzenia chorobowego) na etat. Przy tej technice nie są ponoszone koszty związane z procesem rekrutacyjnym. Nie ma potrzeby przeszkalać nowo zatrudnionego specjalisty i adaptować go w nowym miejscu pracy. W dodatku nie ponosi się kosztów powiązanych z urlopami wypoczynkowymi bądź okresem chorobowym. Ponadto obecność kogoś z innego miejsca przynosi jeszcze jedną korzyść w postaci świeżego spojrzenia na przygotowywany projekt.

Zatem body leasing pozwala w prosty oraz dużo tańszy sposób wypełnić braki stanowiskowe w konkretnym okresie. Wystarczy więc znaleźć firmę wykonującą tego typu świadczenia, aby zlecić jej obsadzenie wolnego stanowiska na wytypowany czas. To do zleceniobiorcy, czyli outsourcingowej firmy należy zamieszczenie ofert w odpowiednich miejscach i organizowanie procesu rekrutacji. Taka firma zatrudnia konkretnego fachowca i w pełni za niego ręczy.

Jeżeli interesuje Cię ten post, bez ociągania zobacz jeszcze inne warte przejrzenia (https://www.eccotravel.eu/egzotyczne-wyprawy/mauritius/mauritius/heritage-awali-golf-spa-resort/) materiały – na pewno również Cię zafrapują!

Wszelkie dokumenty i rozliczenia robione są przez najęte firmy outsourcingowe -