W jaki sposób bezpiecznie użytkować z zasobów internetowych?

Używanie Internetu ma sporo zalet. Pozwala nie jedynie dowiadywać się o nowych rzeczach i utrzymywać relacje z bliskimi nam osobami, lecz także poszukiwać przeróżnych plików i materiałów, jakie mogą okazać się dla nas rzeczywiście przydatne. Musimy jednak pamiętać o tym, że korzystając z takich materiałów trzeba stosować się do pewnych zasad, ponieważ możemy prosto naruszyć prawa autorskie. O czym trzeba pamiętać?

uzytkownik internetu
Autor: Patrick Bombaert
Źródło: http://www.flickr.com

Między innymi ważne jest to, ażeby każdorazowo sprawdzać, czy pobranie pewnych materiałów z Internetu jest zgodne z prawem. Bardzo nierzadko zdarza nam się pobierać fotografie z przeróżnego typu serwisów i wykorzystywać je na własnych blogach czy witrynach internetowych.

Jeśli taka kwestia Cię absorbuje, to kliknij tutaj, ponieważ bardzo zbliżone informacje prezentuje właśnie ten tekst. On również jest wart uwagi.

Działanie takie może nam spowodować sporo problemów, toteż rozsądniej jest tego unikać. Szczególnie, iż w sieci funkcjonuje dużo stron www, z jakich można ściągnąć fotografie, jakie można dowolnie użytkować i modyfikować. Prawa autorskie w Internecie można naruszyć także na wiele innych sposób. Choćby pobierając muzykę bądź oprogramowanie z nielegalnych źródeł (więcej przykładów: JWP Rzecznicy Patentowi). Zwykle producenci programów udostępniają bezpłatne jedynie wersje próbne, dlatego możemy z niemałym prawdopodobieństwem uznać, że pełne wersje oprogramowania w ogromnej większości przypadków są pirackie. Aby być trochę bardziej świadomym w temacie praw autorskich w sieci, winniśmy sięgnąć po parę tytułów książkowych lub przynajmniej niedługie artykuły, jakie znajdziemy w Internecie.

W ten sposób dowiemy się, czego winniśmy unikać, czym jest wzór przemysłowy (niezbędne informacje: ) , jakie konsekwencje grożą nam za naruszenie czyichś praw autorskich jak i jak robiona jest wycena znaku towarowego (więcej szczegółów: wycena znaku towarowego). Odnalezienie tego typu artykułów nie stanowi najmniejszego problemu, bo pochwalić się mogą one niezwykle niemałą popularnością.
znak prawniczy
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Za każdym razem również możemy swoje wątpliwości rozwiać na jednym z forów prawnych albo podczas wizyty w lokalnej kancelarii prawnej.

Sympatykom rzetelnej informacji zalecamy ten artykuł, ponieważ nie dosyć, że mówi on o podobnej problematyce, to robi to też w bardzo zajmujący sposób. Kliknij i zobacz!

Winniśmy wobec tego z takich opcji korzystać.