W jaki sposób bezpiecznie użytkować z zasobów internetowych?

Używanie Internetu ma sporo zalet. Pozwala nie jedynie dowiadywać się o nowych rzeczach i utrzymywać relacje z bliskimi nam osobami, lecz także poszukiwać przeróżnych plików i materiałów, jakie mogą okazać się dla nas rzeczywiście przydatne. Musimy jednak pamiętać o tym, że korzystając z takich materiałów trzeba stosować się do pewnych zasad, ponieważ możemy prosto naruszyć prawa autorskie. O czym trzeba pamiętać?

uzytkownik internetu
Autor: Patrick Bombaert
Źródło: http://www.flickr.com

Między innymi ważne jest to, ażeby każdorazowo sprawdzać, czy pobranie pewnych materiałów z Internetu jest zgodne z prawem. Bardzo nierzadko zdarza nam się pobierać fotografie z przeróżnego typu serwisów i wykorzystywać je na własnych blogach czy witrynach internetowych.kontakt (polecamy nota bene)Działanie takie może nam spowodować sporo problemów, toteż rozsądniej jest tego unikać. Szczególnie, iż w sieci funkcjonuje dużo stron www, z jakich można ściągnąć fotografie, jakie można dowolnie użytkować i modyfikować. Prawa autorskie w Internecie można naruszyć także na wiele innych sposób. Choćby pobierając muzykę bądź oprogramowanie z nielegalnych źródeł (więcej przykładów: JWP Rzecznicy Patentowi). Zwykle producenci programów udostępniają bezpłatne jedynie wersje próbne, dlatego możemy z niemałym prawdopodobieństwem uznać, że pełne wersje oprogramowania w ogromnej większości przypadków są pirackie. Aby być trochę bardziej świadomym w temacie praw autorskich w sieci, winniśmy sięgnąć po parę tytułów książkowych lub przynajmniej niedługie artykuły, jakie znajdziemy w Internecie.

W ten sposób dowiemy się, czego winniśmy unikać, czym jest wzór przemysłowy (niezbędne informacje: ) , jakie konsekwencje grożą nam za naruszenie czyichś praw autorskich jak i jak robiona jest wycena znaku towarowego (więcej szczegółów: wycena znaku towarowego). Odnalezienie tego typu artykułów nie stanowi najmniejszego problemu, bo pochwalić się mogą one niezwykle niemałą popularnością.
znak prawniczy
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Za każdym razem również możemy swoje wątpliwości rozwiać na jednym z forów prawnych albo podczas wizyty w lokalnej kancelarii prawnej.

Sympatykom rzetelnej informacji zalecamy ten artykuł, ponieważ nie dosyć, że mówi on o podobnej problematyce, to robi to też w bardzo zajmujący sposób. Kliknij i zobacz!

Winniśmy wobec tego z takich opcji korzystać.