W finansach zawsze sytuacja jest dynamiczna

Jeśli skorzystamy z możliwości popłyniemy szybkim i wartkim strumieniem przemian, lecz w momencie kiedy wejdziemy na minę, czyli staną nam na drodze zagrożenia – może się okazać, że dużo będziemy zmuszeni za to zapłacić. Jedną z tego rodzaju niespodziewanych niedogodności w rozwoju interesu jest kwestia odpowiedniego wykonania kontraktu.

biznes
Autor: The Elite Ayrshire Business Circle
Źródło: http://www.flickr.com
Całe szczęście istnieją zapisy, które chronią nas przed niewywiązaniem się z kontraktu. To zabezpieczenie kontraktu – , to mówiąc prościej, ochrona finansowych pretensji inwestora, w sytuacji, gdy kontrakt jest zrealizowany nie w umówionym terminie. Ma zastosowanie dodatkowo wtedy, jeśli rezultaty są niezgodne z ustaleniami kontraktu. Tego typu gwarancja to idealny sposób na podniesienie wiarygodności wykonawcy, a w konsekwencji oznacza to, iż dany kontrahent biznesowy jest dobrym partnerem w interesach.

Mało tego, nie tylko wykonawca jest beneficjentem korzyści, gdyż samo istnienie takiej gwarancji wpływa na wyższy poziom transakcji. W ogólnym rozrachunku oznacza to, iż do umów przystępuje większa ilość przedsiębiorstw. To dwustronna korzyść, dzięki niej dostajemy większy wybór, większa ilość ofert to lepszy prognostyk na sukces niż Stylko jedna, niepewna firma.

Można wywnioskować, iż zabezpieczenie umowy, jest tak samo istotne, jak wybór odpowiedniego rachunku firmowego. Jeżeli straciliśmy długie godziny rozważając kwestię: jakie konto firmowe założyć, tak samo powinniśmy zrobić przy wspomnianej gwarancji.

biznes

Gwarancją tego rodzau ubezpieczenia jest weksel własny/weksel in blanco (oraz deklaracje wekslowe). Wystawienie weksla leży w gestii zleceniodawcy. Zdarza się jednak, że towarzystwo ubezpieczeniowe prosi o dodatkowe zabezpieczenia żądań zwrotnych, do których należą: zastaw rejestrowy, hipoteka czy poręczenie od osób fizycznych (lub prawnych).

Jak widać, ta forma gwarancji jest wielce korzystna i sprawdza się też w praktyce. Co bowiem, jak nie zabezpieczenie w biznesie bardziej sprzyja zawieranym umowom, podnosi zaufanie w interesach, stwarza odpowiedni nastrój inwestorski? Niewątpliwie warto wziąć pod uwagę tę formę, jeśli chcemy czuć, że mamy kontrolę.