Strategie, jakie obowiązują biznesmenów, którzy zawieszają firmę, a też kolejny raz wznawiają

W dzisiejszych czasach firmę można zawiesić w każdej chwili z różnych przyczyn. Czas zawieszenia przedsiębiorstwa obejmuje rzeczywistą przerwę w firmie na rynku krajowym oraz zagranicznym.

Continue reading “Strategie, jakie obowiązują biznesmenów, którzy zawieszają firmę, a też kolejny raz wznawiają” »

Na jak długo można zawiesić firmę?

Prowadzenie firmy może przynosić wymierne korzyści, jednak działalność gospodarcza to czasami niemałe obciążenia oraz wynikające z nich ryzykowne sytuacje. Nie oznacza to jednak, że w w czasie poważnych problemów firmę należy natychmiast likwidować. Można skorzystania z „urlopu”, co w przepisach określane jest jako zawieszenie działalności gospodarczej.

Continue reading “Na jak długo można zawiesić firmę?” »

Zasiłek macierzyński a działalność gospodarcza, TAX FREE i kalkulator odsetek ZUS – co należałoby wiedzieć

Kobiety, które prowadzą własną aktywność gospodarczą, posiadają zupełne prawo do otrzymywania zasiłku macierzyńskiego. Niemniej jednak należałoby wiedzieć, iż wysokość zasiłku jest zależna nie od profitów z działalności gospodarczej, lecz od płaconych składek. W Sieci zdołamy w dzisiejszych czasach odszukać sporo ważkich informacji dotyczących tematu zasiłek macierzyński a działalność gospodarcza, w szczególności w rozmaitych źródłach czytujemy, że konieczne jest płacenie składki na ubezpieczenie chorobowe, gdyż od tego naturalnie zależy wielkość takiego zasiłku. Analogicznie, im wyższe składki na ubezpieczenie chorobowe, tym większy zasiłek dostaniemy.

Continue reading “Zasiłek macierzyński a działalność gospodarcza, TAX FREE i kalkulator odsetek ZUS – co należałoby wiedzieć” »