Z jakiej przyczyny warto ograniczać wpływ Państwa na gospodarkę

Zazwyczaj w liberalnej gospodarce za jedną z podstawowych zasad uważa się zasadę „im mniej kontroli państwa w gospodarce tym korzystniej”. Uwolnienie gospodarki od działania Państwa było jednym z najistotniejszych wyzwań jakie stały przed Polską w ciągu ostatnich 25 lat. Zadanie takie nie należy do najłatwiejszych z kilku przyczyn, część z nich jest zawiła, jest ogromna liczba przepisów jakie trzeba było zmienić, lub dostosować do nowych potrzeb ekonomicznych.

Continue reading “Z jakiej przyczyny warto ograniczać wpływ Państwa na gospodarkę” »

Strategie, jakie obowiązują biznesmenów, którzy zawieszają firmę, a też kolejny raz wznawiają

W dzisiejszych czasach firmę można zawiesić w każdej chwili z różnych przyczyn. Czas zawieszenia przedsiębiorstwa obejmuje rzeczywistą przerwę w firmie na rynku krajowym oraz zagranicznym.

Continue reading “Strategie, jakie obowiązują biznesmenów, którzy zawieszają firmę, a też kolejny raz wznawiają” »

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, powinieneś być świadom swych obowiązków i ulg, z których można skorzystać. To bardzo istotne!

Działalność gospodarcza w Polsce regulowana jest licznymi przepisami prawnymi i podatkowymi, a obowiązkiem przedsiębiorcy jest poznać je i działać wedle ich reguł. Określone przepisy normują zarówno kwestię płacenia podatków oraz przeprowadzania różnych odliczeń, jak też dokumentowania dokonywanych transakcji czy wykonywania obowiązków odnośnie zatrudnionych pracowników. Warto poznać te przepisy, żeby okazać się pewnym, że postępuje się odpowiednio.

Continue reading “Jeśli jesteś przedsiębiorcą, powinieneś być świadom swych obowiązków i ulg, z których można skorzystać. To bardzo istotne!” »

Na które elementy powinien zwrócić uwagę nowy przedsiębiorca?

Powszechnie przyjęło się przeświadczenie, że środek pieniężny nie jest najistotniejszym przedmiotem na świecie. Niemniej jednak dobrze wiemy, że posiadanie go w satysfakcjonującej ilości jest w stanie zauważalnie wywrzeć wpływ na poziom naszego życia. Najprostszą metodą do pozyskania środków finansowych okazuje się być znalezienie dobrze opłacanego miejsca zaangażowania, w którym dopełnianie zadań nie będzie stanowiło zauważalnego wysiłku.

Continue reading “Na które elementy powinien zwrócić uwagę nowy przedsiębiorca?” »

W jakim terminie trzeba aktualnie okazywać fakturę do paragonu?

Z roku na rok przybywa w Polsce ustaw. Każdy biznesmen prowadzący własną firmę musi ciągle być na bieżąco w sprawach księgowo-prawnych. Nie jest prosto orientować się w ciągłych zmianach, dlatego też mało kto decyduje się na prowadzenie swojej firmy. W necie można niemniej wyszukać bez liku informacji na bieżący temat.

Continue reading “W jakim terminie trzeba aktualnie okazywać fakturę do paragonu?” »