Utrata dziecka to jedna z największych tragedii, jakie mogą się przydarzyć

Wiele osób musiało pożegnać się na zawsze z dzieckiem. Często chodziło o dziecko znajomego, które zginęło w wypadku, innym razem było to dziecko kogoś z naszej najbliższej rodziny. Utrata dziecka to jedna z największych tragedii, jakie mogą się przytrafić. Na miejscach pochówku widzimy nagrobki dziecięce i wierzący zastanawiają się jak Bóg mógł tak małe dzieci zabrać z Ziemi, Ci niewierzący nie są w stanie pojąć jaka siła sprawiła, że doszło do śmierci dziecka.

nagrobek
Autor: Ogiyoshisan
Źródło: http://www.flickr.com
Firmy pogrzebowe mają w swoich ofertach różne nagrobki, nawet dla tych najmniejszych dzieci. Dla rodzin pogrążonych w żałobie wybór nagrobka to sprawa drugorzędna. Praca w zakładzie pogrzebowym w takich momentach jest szczególnie ciężka.

Nasza polska pruderyjność prowadzi do tego, że jeśli mówi się o biznesie związanym ze śmiercią to wiele osób się oburza. Jednak taka właśnie jest prawda. Na tym świecie nie ma nic za darmo. Nagrobki dziecięce – (zobacz: nagrobki dziecięce) to część biznesu w zakładach pogrzebowych. Wśród nagrobków – (masz więcej pytań?) dziecięcych jest taki sam wybór jak wśród tych dla dorosłych osób. Jednak bez względu na to, że biznes musi się kręcić, to ludzie pracujący w zakładzie pogrzebowym są ludźmi, mimo pewnego uodpornienia na tragedie ludzkie, ciężko im przejść obojętnie nad śmiercią dziecka.

cmentarz
Autor: Ben Schumin
Źródło: http://www.flickr.com
Nam wszystkim dzieci kojarzą się z uśmiechem, z życiem. Kiedy, więc okazuje się, że jakieś małe dziecko umarło zaczynamy się zastanawiać nad o swoim życiu myślimy, nad tym, dlaczego osoba, która tak niewiele doświadczyła musi już odejść? Nie da się zrozumieć bólu i cierpienia rodziny małego dziecka, bólu matki, która musi pochować swoje dziecko, bólu rodzeństwa, które kochało swojego brata czy siostrę. najgorsze jest to, że wielu dziecięcych tragedii dałoby się uniknąć, gdyby kolejny kierowca nie szarżował, gdyby ktoś zareagował na krzyki za ścianą.

Dlatego pamiętajmy o tym, gdy widzimy, że dziecku dzieje się krzywda, nie zamykajmy oczu i nie zasłaniajmy uszu, zwróćmy uwagę osobie, która źle traktuje dziecko, nie pozwalajmy pijanym osobom siadać za kółkiem, bo to tak jakbyśmy się przyczynili do kolejnego miejsca na cmentarzu.