ZUS – czym dzisiaj zajmuje się ten najważniejszy w Polsce urząd i jaka jest historia jego powstania?

Polskie urzędy nie cechują się dobrymi opiniami wśród rodaków. Z jakiego powodu? Przeważnie, jako najważniejsze problemy wskazuje się opieszałość bądź nadmierną biurokracje. Do grona instytucji, które stanowią zręby funkcjonowania Polski, jako państwa należy ZUS, czyli Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Składki ZUS płaci każda osoba, która jest zatrudniona na podstawie umowy o pracę. Dla funkcjonowania systemu dosyć duże znaczenie mają składki zus przedsiębiorcy. Obowiązek obliczenia koniecznych składek spoczywa na barkach działów księgowych firm. Rzecz jasna, stosowna suma składki zus przedsiębiorcy ma ogromne znaczenie dla sprawnego działania firmy.

Continue reading “ZUS – czym dzisiaj zajmuje się ten najważniejszy w Polsce urząd i jaka jest historia jego powstania?” »

Musimy być zawsze przygotowani na to, co ma w zanadrzu cała biurokratyczna machina

Wielu z nas nie radzi sobie z zagadnieniami, które związane są z kwestiami prawno-ekonomicznymi. Czasem problemy są rzeczywiście ciężkie, innym z kolei razem wystarczy drobne wsparcie ze strony kogoś, kto zna się na rzeczy i może nam pomóc. Nie jest niczym nowym fakt, iż każdy z nas – obywateli Polski – musi spełniać wiele obowiązków, które dotyczą odwiedzania różnorakich urzędów, by dostarczyć potrzebne dokumenty. Jeżeli zawsze chcielibyśmy być doinformowani i posiadać wiedzę z zakresu różnorakich świadczeń, to warto sięgnąć po konkretną literaturę, najlepiej napisaną zrozumiałym dla nas językiem.

Continue reading “Musimy być zawsze przygotowani na to, co ma w zanadrzu cała biurokratyczna machina” »

PIT – jak go wypełnić szybko i bez problemów? Dlaczego uzupełnianie go przez internet to najlepsze rozwiązanie? Podpowiadamy

Chyba mało jest osób, które lubią rozmaite urzędowe sprawy papierkowe. Bilingi, umowy, ulgi podatkowe, wnioski – wiele osób ma alergię na sam dźwięk tych słów. Brzmią one dla nas obco i złowieszczo.

Continue reading “PIT – jak go wypełnić szybko i bez problemów? Dlaczego uzupełnianie go przez internet to najlepsze rozwiązanie? Podpowiadamy” »