Znajdź zawczasu dobrego specjalistę od naprawy różnych urządzeń

Właściwie cały współczesny świat opiera się niemal jedynie na elektronice. Jeśli nagle w domu zabraknie prądu, wtedy okazuje się, że praktycznie żadne sprzęty nie działają i nie można korzystać z uroków nowoczesności. Podobnie dzieje się w przypadku kiedy coś się nam zepsuje – a czy Ty znasz już dobrych specjalistów, do których dzwonisz w razie konieczności czy poszukujesz ich dopiero wówczas, gdy coś się już zepsuje?

Continue reading “Znajdź zawczasu dobrego specjalistę od naprawy różnych urządzeń” »

Bezproblemowe rozliczenie pitów

Ciągle jesteśmy zalewani informacjami na temat corocznego rozliczenia związanych z dochodami. Sporo z tych informacji jest nam niesamowicie potrzebnych i to na nie powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej linii. Aktualnie zbliża się czas rozliczeń deklaracji takich jak pity 2015. Dostarczenie rozliczenia pit do urzędu skarbowego może się odbywać także internetowo, co absolutnie ułatwia całą procedurę. Złożenie wszystkich przydatnych dokumentów w danym czasie pozwoli na spokojne załatwienie takich spraw. W zależności od rodzaju otrzymywania dochodów powinniśmy wybrać inne deklaracje. Pity mające numer 36 rozlicza się, gdy prowadzi się swą firmę czy inną działalność gospodarczą. Pit 37 obowiązuje umowy o pracę, zlecenie oraz o dzieło.

Continue reading “Bezproblemowe rozliczenie pitów” »

O czym warto pamiętać, kiedy zakładamy firmę

Rejestracja własnej firmy – na przekór obiegowej opinii – nie jest procesem trudnym. W niniejszym artykule opiszę podstawowe procedury, jakie powinniśmy przeprowadzić, aby założyć własną firmę.
Od początku lipca 2011 działa w naszym kraju tak zwane „jedno okienko”, dzięki któremu można zarejestrować działalność w jeden dzień.

Continue reading “O czym warto pamiętać, kiedy zakładamy firmę” »

Outsourcing księgowości dla firm

Prowadzenie własnego interesu w czasie wielkiego kryzysu nie jest prostą sprawą. Należy skoncentrować się na bardzo aktywnym pozyskiwaniu klientów, ponieważ to oni są motorem napędowym całej machiny. Stąd też powinniśmy zrobić wszystko, co tylko możemy, aby nasz produkt okazał się atrakcyjny dla potencjalnych konsumentów. W związku z tym, powinniśmy poświęcać mnóstwo pracy oraz energii na rozwój nowoczesnych rozwiązań, które uczynią naszą pracę bardziej wydajną.

Continue reading “Outsourcing księgowości dla firm” »

Jakie odsetki podatkowe będzie trzeba płacić?

Należy zaznaczyć jak się rozliczać z urzędami

Kiedy mamy firmę, to powinniśmy w pierwszej chwili się dowiedzieć jakie składki musimy wpłacić, jak wiele one będą wynosić, a też komu musimy je wpłacać. Wtenczas będziemy posiadali świadomość, że wszystko wykonamy w w odpowiedni sposób oraz nie będziemy mieli się czego bać.

Continue reading “Jakie odsetki podatkowe będzie trzeba płacić?” »