O które aspekty należy wyjątkowo zatroszczyć się w nowo utworzonej działalności gospodarczej?

Otworzenie prywatnej aktywności ekonomicznej to z pewnością wspaniały pomysł na generowanie przez nas zysków. Obok zatrudnienia na stałym etacie jest to entuzjastycznie wybierana przez nas metoda zarobkowania. Tego rodzaju rozwiązanie niesie bowiem ze sobą wiele plusów. Pierwszy i równocześnie najważniejszy z nich to bez wątpienia niezależność, jakiej nigdy nie uzyskamy pracując pod logiem danej firmy. Niemniej jednak nie wszystkich z nas stać na aż tak odważny krok.

Continue reading “O które aspekty należy wyjątkowo zatroszczyć się w nowo utworzonej działalności gospodarczej?” »

Chcesz zdobyć ochronę na swój znak towarowy? Sprawdź, jak dokonać rejestracji

Nasze prawa autorskie w Internecie i nie tylko mogą chronić znaki towarowe. Nadawane są, jeśli jedynie wystąpimy z prawidłowym wnioskiem o rejestrację. W jaki sposób należy ją przeprowadzić?
Na początku musimy zdecydować się na znak, którym chcemy określać nasze towary bądź usługi. Znak może mieć zarówno formę symbolu graficznego, jak również melodii czy ustalonego kształtu, jaki nie będzie mógł być stosowany przez inne zakłady czy firmy.

Continue reading “Chcesz zdobyć ochronę na swój znak towarowy? Sprawdź, jak dokonać rejestracji” »

Interesuje cię zagadnienie praw autorskich w sieci? Znajdź zatem kancelarię patentową

Internet to obecnie powszechnie dostępne medium, które z jednej strony może nam służyć jako bogate źródło informacji, a z drugiej jest świetnym miejscem na reklamę bądź sprzedaż różnych usług. Jednak, najczęściej, gdy zakładamy działalność, która będzie prosperować także lub tylko w internecie, zastanawiamy się między innymi nad takimi sprawami, jak własność przemysłowa i ogólnie pojęte prawa autorskie w internecie.

Continue reading “Interesuje cię zagadnienie praw autorskich w sieci? Znajdź zatem kancelarię patentową” »

Telefon dla seniora – czy warto kupić?

Zwykły telefon komórkowy, nie wspominając już o smartfonie, może przysporzyć wielu problemów starszym osobom. Dlatego też producenci coraz częściej wzbogacają ofertę o wersje telefonów przeznaczonych dla seniorów. Są to Urządzenia, które zawierają wiele udogodnień, jak na przykład duży ekran, oraz są bardzo proste w użytkowaniu.

Continue reading “Telefon dla seniora – czy warto kupić?” »