Urlop okolicznościowy, podatek liniowy oraz obecne składki ZUS. Co należy na te tematy wiedzieć?

Urlop okolicznościowy przysługuje pracownikom w przeróżnych sytuacjach. Okres urlopu jest różny i zależy od konkretnej sytuacji. Naturalnie, aby pozyskać urlop okolicznościowy należy pierwej zwrócić się do pracodawcy z dobrym wnioskiem, w jakim przekażemy przyczynę takiego urlopu. Warto pamiętać, że jeżeli posiadamy pełnomocnictwo do dwóch dni urlopu okolicznościowego, nie musimy wykorzystać ich po sobie. Dni, w których skorzystamy z takiego urlopu, możemy wybrać osobiście.

dokumenty
Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
Jeden dzień urlopu okolicznościowego zdołamy spożytkować na przykład na dzień własnego ślubu, a drugi tydzień czy nawet miesiąc później (urlop okolicznosciowy). Dwa dni urlop – eccoholiday.com/region/hiszpania/majorka/ – okolicznościowego wolno wziąć w przypadku ślubu, narodzin dziecka, a także zgonu poniektórych członków familii, takich jak mąż/żona bądź rodzice. Natomiast jeden dzień urlopu okolicznościowego przysługuje rodzicom, jakich dziecko bierze ślub, i także w wypadku zgonu rodzeństwa, ciotek albo wujków. Chlebodawca ma prawo zażądać od nas dokumentu, jaki uprawnia do korzystania z urlopu okolicznościowego, wtenczas naturalnie musimy taki dokument przedstawić.

Podatek liniowy to jedna z słynnych form opodatkowania, która wiąże się z wieloma rozmaitymi korzyściami (wady i zalety podatku liniowego). Jedną z nich jest to, iż podatek liniowy zawsze wynosi 19 procent, chociaż z tego typu podatku zdołają korzystać wyłącznie osoby, jakie prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą. Podatek liniowy nie zawsze zdoła się opłacać, wobec tego nim zdecydujemy się na tą odmianę podatku, bezsprzecznie powinniśmy zastanowić się, czy będzie ona dla nas pożądany.

Niewątpliwie podatek liniowy dostarczy duże korzyści osobom, które posiadają roczny dochód wyższy niż 100 tysięcy złotych oraz nie realizują rozliczenia z współmałżonkiem bądź dzieckiem. Opłaci się to też osobom, które nie korzystają z ulg na net i ulgi na dzieci. Przedsiębiorcy, jacy zastanawiają się nad skorzystaniem z podatku liniowego, bezsprzecznie pragną także znać aktualne skadki zus (wszystko o składkach ZUS).

Masz chęć poznać większą ilość ciekawych danych na ten temat? To poczytaj więcej (http://lexperts.pl/zespol/), które akurat wspomniane informacje posiadają.

Bieżące składki ZUS łatwo odnajdziemy w Internecie, są one podawane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.