Dowolny trening sportowy może kończyć się kontuzją

Uprawianie każdego sportu może skończyć się urazem, szczególnie jeśli zabierze się do tego delikwent bez właściwego przygotowania, planu treningów i przede wszystkim bez choćby minimalnej wiedzy. Nawet tak wydawałoby się prozaiczna czynność, jaką jest bieganie, może być przyczyną sporych problemów, kończących się czasami długotrwałym przesiadywaniem u specjalisty. Większości takich sytuacji są winni sami sportowcy, którzy nie przestrzegają podstawowych zasad i efektem tego stają się potem kontuzje lub przeciążenia stawów kolanowych.

sport
Autor: Materiały prasowe
Źródło: Sport-shop.pl
Tak samo narażeni na kontuzje narządów ruchu stają się ludzie uprawiający sporty zespołowe, jak choćby piłka nożną, koszykówkę czy siatkówkę. Najistotniejszą sprawą przy uprawianiu każdego sportu wymagającego intensywnej pracy nóg jest odpowiednie obuwie. Bez odpowiednich butów nie ma co szykować się na parkiet czy osiedlową alejkę. Głównie podczas biegania na utwardzonej nawierzchni, na przykład betonie lub (kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy) asfalcie, warto zadbać o odpowiednią amortyzację stawów. Granie na bardzo twardych spodach powoduje ich ogromne przeciążenie i może się skończyć kontuzją.

W razie zdarzających siębóli w trakcie treningu lub (kliknij odnośnik) innych dolegliwości należy natychmiast zapisać się do lekarza. Wiele poważnych problemów zaczyna się z zapomnienia drobnych rzeczy, które sportowcy

rehabilitacja
Autor: MartialArtsNomad.com
Źródło: http://www.flickr.com

zwykle lekceważą, a które następnie bywają przyczyną poważniejszych powikłań. Czasem wystarczy parę dni zaprzestania wysiłku lub kompresy, aby dolegliwości ustąpiły. Więcej na

Jeśli jednak kontuzja jest poważniejsza bądź bóle zaczynają się nasilać, to niezbędna staje się wizyta u specjalisty. Leczeniem dolegliwości związanych z narządami ruchu zajmuje się chirurg ortopeda Kraków, ale wizyta u takowego będzie się wiązać z koniecznością zapisania się do lekarza pierwszego kontaktu i wypisania od niego skierowania. W czasie wizyty lekarz przeprowadza szczegółowe badanie uszkodzonego miejsca i jeżeli jest to niezbędne, to powinien także zlecić dodatkowe prześwietlenie bądź badanie i dopiero po zebraniu wszelkich informacji zleca dalsze leczenie.