Zobacz zbiór informacji o zmianach w prawie.

Nie wiem czy słyszeliście ale w sierpniu 2014 roku weszła w życie ustawa o deregulacji zawodów, która oficjalnie uwolniła zawód księgowego. Minęło już sporo czasu od tego wydarzenia jednak nadal dużo osób nie wie czy zlecenie odpowiedzialności za rozliczenia finansowe i podatkowe, profesjonalistom bez certyfikatu, jest sensowną decyzją. Każdy podatnik pragnie być obsłużony przez kompetentnego księgowego.

Continue reading “Zobacz zbiór informacji o zmianach w prawie.” »

Poszukiwanie pracy. Jak do tego poprawnie podejść?

Szukanie pracy to z pewnością dla wielu osób średnio przyjemne, ale jednakże konieczne zajęcie. Ostatnimi czasy szczególnie osoby młode mogą mieć z tym trochę kłopotu, żeby znaleźć coś odpowiedniego. Szczególnie, iż często brakuje większego doświadczenia, do tego na samym początku nie można liczyć na umowę o pracę. Trzeba uzbroić się w cierpliwość oraz dać się poznać jako dobry pracownik. Jednak nim to nastąpi trzeba znaleźć odpowiednią ofertę pracy oraz odpowiedzieć na nią. Jak powinniśmy zabrać się za poszukiwanie odpowiednich ofert?

Continue reading “Poszukiwanie pracy. Jak do tego poprawnie podejść?” »

Dziś możemy prędko dostać pieniądze

Zdarza się tak, że potrzebujemy pieniędzy na już. Niestety nikt z bliskich osób nie jest w stanie nas wspomóc i wtedy przychodzi nam do głowy pożyczka pozabankowa. Taka szybka pożyczka pozabankowa nie wymaga od nas wypełniania żadnych papierów. Najczęściej potrzebny jest tylko dowód. Tak, więc sporo osób po prostu korzysta z takich pożyczek. Jeśli spłaca się je w krótkim czasie, najczęściej jest to miesiąc, to nie trzeba nawet opłacać odsetek. Jednak zdarza się też tak, że człowiek nie jest w stanie spłacić tak szybko tego typu pożyczki, a wtedy procenty są bardzo wysokie.

Continue reading “Dziś możemy prędko dostać pieniądze” »

Rozmaite pożyczki

W życiu każdej osoby zdarzają się takie okazje, w których konieczne jest otrzymanie nadprogramowej ilości pieniędzy. Może to wynikać z różnych przypadków życiowych, między innymi z nieoczekiwanych zdarzeń losowych, takich jak przykładowo wypadki i choroby. Istnieje również dużo mniej niebezpiecznych i traumatycznych sytuacji, w których potrzebne są dodatkowe dawki gotówki.

Continue reading “Rozmaite pożyczki” »

Odpowiednie zajmowanie się dokumentacją – poradnik

Gdy mamy własną firmę powinniśmy posiadać wiedzę na temat całego mnóstwa spraw, nie są to łatwe sprawy. Należy rzeczywiście ogarniać księgowość. Sporo osób ta cała tzw. biurokracja przeraża, ale jest ona niezbędna do sensownego działania państwa. Dlatego trzeba mieć świadomość, jakie druki powinniśmy pouzupełniać, w jakim momencie. Przykładowo vat 7 druk jest niezbędny gdy mowa o deklaracji dla podatku od towarów i usług. Tak, więc należy o nim pamiętać.

Continue reading “Odpowiednie zajmowanie się dokumentacją – poradnik” »