Audyt zewnętrzny – przez kogo może być zrealizowany?

Auditing zewnętrzny wykonywany jest przez niezależnych biegłych rewidentów od badanego podmiotu. Audyt musi być wykonywany przez osoby, które posiadają wszystkie upoważnienia do wykonywania analiz raportów finansowych. Audyt zewnętrzny może być wykonywany przez firmy audytorskie a także niezależne instytucje, wszystko zależy tak naprawdę od tego, który podmiot będzie poddany auditingowi.

Continue reading “Audyt zewnętrzny – przez kogo może być zrealizowany?” »

O trzeba pamiętać mając własną działalność gospodarczą? Czy da się na jakichś kwestiach dość znacznie zaoszczędzić?

W naszym kraju są dość wysokie koszty zatrudniania pracowników na umowę o pracę. Same składki ZUS, ubezpieczenie zdrowotne i podatek dochodowy kosztują 60% pensji netto. Nie są to jak wiadomo wszystkie koszty związane z legalnym zatrudnianiem ludzi. Gdy pracownik przychodzi do pracy trzeba zapłacić za jego badania wstępne. W trakcie pracodawca płaci za badania okresowe, krótkie zwolnienia lekarskie a także okresowe szkolenia BHP.

Continue reading “O trzeba pamiętać mając własną działalność gospodarczą? Czy da się na jakichś kwestiach dość znacznie zaoszczędzić?” »

Duża dostępność informacji dla pracujących

Na stronach internetowych przygotowanych specjalnie dla pracodawców oraz pracowników możemy trafić na doskonale podzielone na kategorie teksty. Dzięki nim trafimy na niezbędne dla nas informacje w bardzo krótkim czasie. Ciągłe uzupełnianie danych, których szukają internauci, to funkcja specjalistów. W szczególności w temacie takim jak sprawozdania finansowe spółek uzupełniane są one w sposób systematyczny.

Continue reading “Duża dostępność informacji dla pracujących” »

Na co trzeba zwrócić uwagę, wynajmując powierzchnię magazynową

W Internecie znajdziemy dziś dużo propozycji dotyczących najmu przestrzeni magazynowych. Obecnie magazyny mają nadzwyczaj wiele rozmaitych zastosowań, nierzadko duże firmy i przedsiębiorstwa trzymają w magazynach swoje towary, do tego w magazynach przeprowadza się też procesy produkcyjne. Nie tylko duże przedsiębiorstwa wynajmują składy, małe firmy także częstokroć potrzebują grunty inwestycyjne oraz powierzchnie magazynowe do wynajęcia, albowiem rozwiązanie to jest ogromnie wygodne oraz komfortowe.

Continue reading “Na co trzeba zwrócić uwagę, wynajmując powierzchnię magazynową” »

Pomyślne umowy, jakie można zawrzeć z biurem nieruchomości.

Coraz więcej osób, jakie mają działki pod zabudowę na sprzedaż jest zdecydowanych na to, aby korzystać z usług profesjonalnego biura nieruchomości. W tym miejscu albowiem można podpisać sprzyjające umowy dzięki którym pozyska się pieniądze, jak i znacznie szybciej wyszuka się zainteresowanych kupnem na te nieruchomości, których będzie się posiadaczem.

Continue reading “Pomyślne umowy, jakie można zawrzeć z biurem nieruchomości.” »