Urlop okolicznościowy, podatek liniowy oraz obecne składki ZUS. Co należy na te tematy wiedzieć?

Urlop okolicznościowy przysługuje pracownikom w przeróżnych sytuacjach. Okres urlopu jest różny i zależy od konkretnej sytuacji. Naturalnie, aby pozyskać urlop okolicznościowy należy pierwej zwrócić się do pracodawcy z dobrym wnioskiem, w jakim przekażemy przyczynę takiego urlopu. Warto pamiętać, że jeżeli posiadamy pełnomocnictwo do dwóch dni urlopu okolicznościowego, nie musimy wykorzystać ich po sobie. Dni, w których skorzystamy z takiego urlopu, możemy wybrać osobiście.

Continue reading “Urlop okolicznościowy, podatek liniowy oraz obecne składki ZUS. Co należy na te tematy wiedzieć?” »

Działalność gospodarcza prowadzona w większej miejscowości

Mieszkanie w dużym mieście daje ogromne ewentualności dla prowadzenia działalności gospodarczej. Działalność gospodarcza wykonywana w niniejszym miejscu może być powiązana z przewożeniem osób oraz rzeczy, sprzedawanie rozmaitych artykułów, świadczeniem usług sprzątających i przeprowadzaniem remontów. Continue reading “Działalność gospodarcza prowadzona w większej miejscowości” »

Zanim sen z powiek kolejny raz rozpocznie nam spędzać rozliczenie ze skarbówką zapoznajmy się z najbardziej nowymi sposobami do spełniania tego nielubianegoobowiązku

Większość płatników już od paru lat ułatwia sobie tę czynność i dokonuje rozliczeń drogą online.
To w teraźniejszym czasie najpowszechniejszy i najbardziej wygodny sposób na rozliczenie swojego podatku.

Continue reading “Zanim sen z powiek kolejny raz rozpocznie nam spędzać rozliczenie ze skarbówką zapoznajmy się z najbardziej nowymi sposobami do spełniania tego nielubianegoobowiązku” »

PIT – jak uzupełnić go szybko, sprawnie i bez bólu? Jak sprawić, by nie stał się bolączką? Gdzie znajdziemy pomoc?

Biurokracja, przeróżne sprawy papierkowe – niestety każdy z nas spotyka się z tym w swoim życiu. Wiele osób za tym nie przepada. Najwięcej papierologii mają zwykle przedsiębiorcy, którzy wciąż muszą coś wypełniać, wciąż coś rozliczać. Ale także zwyczajni ludzie co najmniej raz na rok muszą wypełnić PIT.

Continue reading “PIT – jak uzupełnić go szybko, sprawnie i bez bólu? Jak sprawić, by nie stał się bolączką? Gdzie znajdziemy pomoc?” »

Przygotowują zeznanie podatkowe dobrze jest skorzystać z profesjonalnej księgowości

Koniec roku to najczęściej okres największej nerwówki w niemal wszystkich przedsiębiorstwach. Jeżeli kolejny rok z rzędu masz trudności z wykonaniem księgowości w przedsiębiorstwie, zdecydowanie powinieneś zdecydować się na korzystanie z usług najlepszego księgowego.

Continue reading “Przygotowują zeznanie podatkowe dobrze jest skorzystać z profesjonalnej księgowości” »