Ulepsz swoje przedsiębiorstwo za pomocą elektronicznego obiegu faktur!

Komunikacja elektroniczna jest fundamentem nowoczesnego świata. Obecnie przesłanie nawet dużego pakietu informacji na drugi koniec świata trwa raptem kilka sekund. Już zdążyliśmy zauważyć, iż powszechnie stosowane przesyłanie papierowych dokumentów pochłania czas i koszty, a przy tym narażone na wiele przeszkód w drodze od nadawcy do adresata.

laptop
Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Elektroniczny obieg faktur (na tej stronie szerzej opisane: ), to system, dzięki któremu zapomnimy o wszelakich problemach. Niestety, obecnie stosowany system obiegu faktur jest wszystkim znany. Wiemy gdzie stoi biurko pani Zosi i co napisać na fakturze, by płatność była zrealizowana w terminie. Stąd dużo firm twierdzi, iż dopóki nie zostaną postawione przed koniecznością stosowania elektronicznej faktury, same raczej nie zdecydują się na zmianę. Jednak ich zastrzeżenia mogą rozwiać zalety jakie płyną z podjęcia decyzji o wdrożeniu elektronicznego obiegu dokumentów.

rachunki
Autor: kate hiscock
Źródło: http://www.flickr.com

Z e-fakturą jest jak z jazdą na rowerze. Czasami niełatwo zrobić pierwszy krok i podjąć decyzję, aby spróbować, choć zdajemy sobie sprawę z tego, iż to czynność łatwa, prosta i przyjemna. Z przejściem na faktury elektroniczne jest bardzo identycznie. Musimy więc znać zalety płynące z zastosowania elektronicznego obiektu dokumentów, a są to:

* szybszy i sprawniejszy obieg dokumentów,
* komputeryzacja procesu wystawiania faktur,
* faktury w formie elektronicznej są proste w archiwizacji i zajmują mało miejsca, a korzystanie z nich jest bezpłatne,
* pewność dostarczenia dokumentu w odpowiednim czasie,
* możliwość naniesienia poprawek,
* automatyczne przesyłanie informacji wraz z potwierdzeniem dostarczenia,
* dbałość firmy o ekologię.

W sieci nie brakuje użytkowników, którzy niewątpliwie chętnie podzielą się własnymi doświadczeniami, oraz dostarczą wielu przydatnych informacji o firmach zajmujących się takimi usługami. Jedną z nich może być cieszący się uznaniem i zaufaniem klientów Kofax – który oferuje nadzwyczaj sprawny elektroniczny obieg faktur. Uporządkuje, przyśpieszy wymianę faktur oraz zagwarantuje odpowiednią archiwizację dokumentów papierowych. Taki program zazwyczaj może być z powodzeniem używany w tych mniejszych jak i większych firmach, w których pracownicy potrzebują zdalnego dostępu do całego sytemu z dowolnego miejsca.