Typowe zagadnienia dotyczące posługiwania się komputerem

Jak zrobić zrzut ekranu? Tego typu pytanie pojawia się dość często w zapytaniach wpisywanych w wyszukiwarkę Google. Nie jest to zadanie, które musi przerosnąć nasze kompetencje. Na forach internetowych można odnaleźć odpowiedź na to, jak wykonać to w prawidłowy sposób. Jeśli tylko poznamy sposób, zrzut przeprowadzimy w parę minut.

Toshiba Satellite T230
Autor: Toshiba
Źródło: Toshiba
Nauka pisania na klawiaturze zajmuje trochę więcej czasu (więcej). Biegłe pisanie na klawiaturze jest bardzo przydatne w typowej pracy biurowej. Tam obcowanie z komputerem jest rzeczą naturalną. Należy to wiedzieć, decydując się na ten rodzaj pracy. Pisać szybko na klawiaturze można na 2 sposoby. Można się tego wyuczyć w sposób naturalny bądź skorzystać z narzędzi, które to znacznie ułatwiają. Jednym z nich jest powszechnie znany Mistrz Klawiatury. Jest on szeroko dostępny w sieci internetowej. Wystarczy jedynie go ściągnąć, by korzystać z niego w dowolnej chwili. Tego typu kurs składa się z kilkunastu lekcji, które mają za zadanie wykształcić w nas bardzo naturalne odruchy, które zdynamizują nasze pisanie. Dzięki temu podczas używania klawiatury korzystamy z jak największej ilości palców. W tym skryta jest tajemnica szybkości.

Jak zrobić zdjęcie (kliknij w link) pulpitu? (więcej na ten temat) Wszelkie informacje na ten właśnie temat musimy poszukać w Internecie. To istna kopalnia wiedzy, również na tego typu tematy. Podczas poszukiwania dowiemy się między innymi tego, co to jest obraz pulpitu a także jego zrzut. Wykonanie zdjęcia pulpitu składa się z 4 etapów, które są niezmiernie podobne, do tych kroków, które towarzyszą przy wykonywaniu zrzutów ekranu. Przede wszystkim pierwsze, co trzeba zrobić, to nacisnąć klawisz print screen. Potem wkleić, to co pozyskamy, do edytora graficznego Paint. Potem nie zostaje nic innego, jak przeprowadzenie zapisu pliku. Tylko na samym początku zrzut pulpitu może się zdawać trudnością, której nie będziemy w stanie pokonać. Zaglądając na tematyczne fora tematyczne a także te, które proponują pomoc zobaczymy, że nie jest to wcale przedsięwzięciem przerastającym nasze możliwości. Wystarczy jedynie poznać metodę oraz prawidłowo ją zastosować, by otrzymać to, czego chcemy. To bardzo łatwe. Na pewno warto wiedzieć jak zrobic zrzut ekranu albo zdjęciezdjęcie (sprawdź te propozycje) pulpitu.