Twój samochód służył Ci już przez długi czas i nie nadaje się już do użytku? Nie przejmuj się i zobacz, w jaki sposób możesz zezłomować stare auto.

Twój samochód służył Ci już przez długi czas i nie nadaje się już do jazdy. Nie przejmuj się i odkryj, jak możesz zezłomować zużyte auto. Jeśli nasze auto nie nadaje się już do użytku, to musimy je zezłomować. Jeśli nie zdecydujemy się na ten krok, nasz pojazd dalej będzie figurować w rejestrze, a my zaś będziemy zobowiązani regulować opłaty za obligatoryjne składki. Możemy również sprzedać auto na części.

Jednak jest to ryzykowne posunięcie, bo nie raz punkty, które reklamują się w różnych mediach nie są uprawnione do przeprowadzania wskazanych czynności.

Złomowanie aut
Autor: J@M€S
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli zamierzamy legalnie zezłomować nasze auto (elementy do klimatyzacji twojego samochodu), musimy mieć świadomość, że taka czynność nakłada na nas konkretne zobowiązania. Po pierwsze w trakcie przekazywania samochodu na złom musimy okazać wymagane dokumenty, tj.: dowód osobisty lub inny dokument stwierdzający naszą tożsamość,dowód rejestracyjny pojazdu, kartę pojazdu jeżeli takowa była wydana, bądź inny dokument, który potwierdzi informacje zamieszczone w dowodzie rejestracyjnym.

Każdy punkt złomu ma obowiązek przyjąć wyłącznie auto (samochody Subaru) wyłączone z eksploatacji, które ma numer VIN oraz numer nadwozia, podwozia bądź ramy. Dodatkowo do obowiązków punktu należy unieważnienie dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu oraz tablic rejestracyjnych. Pracownik firmy ma obowiązek wydać nam zaświadczenie potwierdzające zezłomowanie auta. Dodatkowo musi wysłać do właściwego wydziału komunikacji urzędu gminy, zaświadczenia o demontażu samochodu.

Co powinniśmy dalej zrobić?Po otrzymaniu wskazanych dokumentów mamy 30 dni, by udać się do wydziału komunikacji urzędu gminy i złożyć wniosek o wyrejestrowanie pojazdu. Przed wskazaną czynnością warto sprawdzić, czy nie mamy zaległych składek OC do zapłaty. Jeśli tak musimy je szybko wpłacić.

w jaki sposób znaleźć idealne miejsce dla swego zasłużonego auta?Jeśli szukamy odpowiedniego miejsca, możemy wspomóc się internetem wpisując przykładowo: złomowanie pojazdów Rzeszów lub złomowanie pojazdów Katowice etc. Wszystko zależy od miejsca naszego zamieszkania. Jeśli mieszkamy w centralnej Polsce i interesuje nas złomowanie samochodów Łódź będzie idealnym miastem do złomowania samochodu.

Jak wygląda procedura złomowania?
Złomowanie
Autor: free photos
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy przekazać samochód do punktu zbierania pojazdów. Pamiętaj, że firma,w której zostawiasz auto nie powinna od ciebie żądać żadnych opłat, chyba że Twój samochód jest niekompletny i jego waga jest o 10% mniejsza niż ta wskazana w dowodzie rejestracyjnym. W takiej sytuacji powinniśmysię liczyć, z tym, że za każdy brakujący kilogram zapłacimy ok. 10 zł.

Jasne jest, iż każdy pojazd jest traktowany jak członek rodziny. To właśnie dzięki niemu byliśmy w stanie zwiedzić kawał świata, odkryć nowe, fascynujące miejsca. Dlatego złomowanie samochodu może być dużym przeżyciem. Dlatego, tak istotne jest odkrycie dobrego punktu złomowania, w którym ze spokojem zostawimy nasze auto.