Trzeba dokładnie wszystko przemyśleć, żeby programy lojalnościowe okazały się skuteczne i już na wstępie nie odstraszyły klientów

Posiadanie stałych kupujących staje się marzeniem każdego usługodawcy. Weźmy pod rozwagę gabinety fryzjerskie, a przekonamy się, że powyższe stwierdzenie jest prawdziwe.

Włosy raz obcięte po 3 tygodniach odrastają i ponownie trzeba udać się do fryzjerki. Z tego powodu właścicieli salonów chcą, aby panie po czterdziestce przywiązały się do jednego miejsca, w którym również pomalują sobie włosy i zrobią trwałą. Dobrym sposobem na osiągnięcie tego celu jest zatrudnienie fryzjerki, która umie łatwo nawiązywać nowe znajomości. Programy lojalnościowe (więcej informacji)
zobacz więcej
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

bywają kolejnym krokiem do tego, żeby klient nie zmienił wizytowanego miejsca. Jednym z najmniej skomplikowanych rozwiązań jest na przykład wprowadzenie kart rabatowych, które świetnie znamy z zakupów w hipermarketach. Ich naczelna zasada bywa w miarę prosta do określenia: za każdą wizytę lub dokonanie zakupów klient otrzymuje punkty, które potem może wykorzystać i zapłacić mniej np. za co piąte strzyżenie albo za często nabywane towary.

W identyczny sposób postępują przedstawiciele innych branż. Programy lojalnościowe oferują tak operatorzy telewizji cyfrowej, jak i telefonii komórkowej. Konkurencja w tych gałęziach pozostaje dość duża, więc o konsumenta należy walczyć i zaproponować coś ekstra.

Jeżeli pragniesz poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie, to czytaj tutaj więcej (https://m2t.com.pl/pl/terminale-do-noszenia) kolejne informacje. Wystarczy kliknąć w podany link.

Mniejszy abonament bądź dodatkowe minuty na konwersacje ze znajomymi to tylko niektóre chwyty reklamowe, jakimi posługują się przedsiębiorstwa telekomunikacyjne. Czasem można także otrzymać bezpłatne wejściówki do kina, a nawet na basen – (paski basenowe).

Programy lojalnościowe będą skutecznie funkcjonowały, jeżeli konsument uzna, że konkretny upust rzeczywiście przynosi mu profity. Specjaliści od reklamy i promocji już dawno temu tak przyzwyczaili członków naszego społeczeństwa do różnego rodzaju bonifikat, że dzisiaj praktycznie każdy kupujący zaczyna pomału zastanawiać się nad możliwymi korzyściami dla siebie, jeżeli w sklepie otrzymuje kolejną kartę rabatową. I co najważniejsze, potrafi w wielu przypadkach po prostu odmówić wzięcia tej karty. A przy okazji należy dodać, że powyżej omówione programy nie zawsze okazują się wystarczające, bo jak usługobiorca zniechęci się niespodziewanym podwyższeniem abonamentu, to od szybkiej rezygnacji z usługi już nic go nie odwiedzie.