To naprawdę istotna kwestia jaki typ systemu operacyjnego wybierzemy? Od tego dużo zależy

Tak wiele jest w dzisiejszych czasach rzeczy do zrozumienia, że trudno się w tym wszystkim połapać. Możemy tak powiedzieć o wielkiej ilości spraw, ale szczególnie jak pomyślimy o najbardziej nowatorskich technologiach to przekonamy się, iż bez właściwego wsparcia naprawdę ciężko będzie poznać wszelkie zawiłości i definicje, przykładowo co to jest mem. Nie o tym jednakże będziemy pisać, a o czymś bardziej istotnym, rzeczy, jaka dotyczy każdego z nas, czyli jakiego typu powinniśmy dobrać system operacyjny?

linux
Autor: Linux Screenshots
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej oczywisty dziś wybór to bez wątpienia Windows 8. To aktualnie najbardziej istotny na rynku system operacyjny. Dla osób, jakie nie miały z nim do tej pory do czynienia może być jednak problematyczny przez spore różnicę względem poprzedniej wersji. Nie ma tu więc klasycznego menu start, a przestawienie się na system kafelkowy może sprawiać znaczne trudności, zwłaszcza na samym początku. Mimo to jeśli weźmiemy pod uwagę określony ranking systemów operacyjnych to faktycznie Windows 8 jest zwycięzcą w tej kategorii .

Dla tych, którzy jednak nie mogą wyobrazić sobie przeniesienia na ten system, zostaje dobrze znany Windows 7. Powinniśmy przyznać bowiem, że ta bardziej wiekowa wersja systemu operacyjnego Windows idealnie funkcjonuje bardzo długi czas po premierze. Obecnie można jednocześnie spotkać użytkowników, którzy korzystają z Windows xp, taki system wystarcza im w zupełności do obsługi najbardziej elementarnych programów biurowych oraz przeglądarki internetowej (Media IT Sp. z o. o.). Nie inaczej kwestia ta przedstawia się w przypadku Windows 7, który bez kłopotu jest w stanie posłużyć jeszcze przez kilka lat użytkownikom, szczególnie tym, jacynie mają chęci na eksperymenty z najbardziej nowatorskim, rewolucyjnym produktem Microsoftu. Pozostały system Mac OS X, stworzony do produktów Apple, ma swoich wiernych wyznawcsystem – wypatrz promocje -eniony jest za bardzo solidny interfejs, prostotę działania i małą awaryjność.

reklama linuxa
Autor: anderson freitas
Źródło: http://www.flickr.com
Jest bezpieczny, istnieje tak naprawdę mniej wirusów, które atakują OS niż Windowsa. No więc jaki system operacyjny wybrać? Tak naprawdę mamy jeszcze jedną ewentualność – Linux. To jedyny w pełni darmowy system operacyjny, który można konfigurować jak tylko chcemy. Dodatkowo jest odpowiedni na każdy komputer, bo posiada zdecydowanie mniejsze wymagania sprzętowe niż Windows, więc także na słabym sprzęcie będzie działał dość szybko oraz płynnie. W przeciwieństwie również do pozostałych systemów na pewno częściej wymaga od użytkownika specjalistycznej wiedzy (co to jest mem).