Telefony dla seniora – idealny sposób na to, by osoby starsze odnalazły swe miejsce w świecie nowych technologii

Współczesność charakteryzuje niespotykany dotąd rozwój nowych technologii, a co za tym idzie mnóstwo różnorodnych przemian kulturowych i cywilizacyjnych.

Dziś laptopy, telefony komórkowe, Internet zdominowały nieomal każdą sferę ludzkiej egzystencji. Łatwo się domyślić, iż korzystają z nich przede wszystkim młodzi dorośli.
model
Źródło: pixabay.com
Rodzi się jednak pytanie: jak w owym innowacyjnym świecie odnajdują się ludzie starsi. Na przekór temu, co mogłoby się wydawać radzą sobie całkiem dobrze. Na rynku spotkamy bardzo dużo różnorodnych rozwiązań stworzonych z myślą o wspomnianej grupie konsumentów. Na popularności zyskują telefony dla seniora- . Czemu? Powodów nie brakuje. Jednokolorowy ekran, wyrażne klawisze i czcionka, mocne głośniki, solidna konstrukcja – wymieniać można bez końca. Wygoda użytkowania to jedno, ale dużo istotniejsze są bez wątpienia względy bezpieczeństwa. Świadomość, iż – w razie niespodziewanego wypadku – możemy szybko skontaktować się z odpowiednimi służbami i wezwać pomoc.
Fantastyczną alternatywą dla telefonów komórkowych są – w przypadku seniorów – również telefony stacjonarne- nowoczesne telefony stacjonarne.

Niejednokrotnie zaopatrzone w dużą klawiaturę numeryczną, regulację głośności dzwonka, sygnalizację wizualną są idealnym rozwiązaniem dla tych babć i dziadków, którzy mają kłopoty ze wzrokiem bądź słuchem.