Nasze gadżety ochraniane są przez drobne podzespoły, o których istnieniu często nie mamy najmniejszego pojęcia

Rezystory (m.in. warystor) to bardzo malutkie moduły, których głównym zadaniem jest zabezpieczanie urządzeń przed wzrostem napięcia. Są one obecne w rozmaitych rzeczach, z którymi stykamy się codziennie.

Continue reading “Nasze gadżety ochraniane są przez drobne podzespoły, o których istnieniu często nie mamy najmniejszego pojęcia” »

Nabyłeś nowy telefon? Zadbaj o odpowiednie etui!

W dzisiejszych realiach, sporo Polaków ma dobrej jakości telefony. Nie służą już one wyłącznie do telefonowania czy pisania sms-ów. Można za ich sprawą robić zdjęcia, korzystać z sieci online, aplikacji graficznych, niektóre modele są wodoodporne. Kiedy jesteśmy w posiadaniu tak specjalistycznego narzędzia, należy niekiedy zainwestować w jego właściwszą ochronę, w tym może nam dopomóc wybór odpowiedniego etui na komórkę. Czy jest nam jednak ono konieczne? Który rodzaj wybrać i gdzie go kupić?

Continue reading “Nabyłeś nowy telefon? Zadbaj o odpowiednie etui!” »

Nowoczesne smartfony – ciekawy opis funkcjonalności

Niegdyś telefon komórkowy był narzędziem wykorzystywanym w pierwszej kolejności do realizowania rozmów telefonicznych. Dla wielu ludzi było to atrakcyjne odkrycie i nie dziwi, że tak zwane komórki błyskawicznie zdobyły sobie popularność. Nie minęło wiele lat a jesteśmy świadkami, jak na naszych oczach dokonuje się postęp – obecnie telefon spełnia funkcje nie tylko pośrednika w rozmowach, ale w szczególności umożliwia komunikowanie się z otaczającym światem na przeróżne sposoby.

Continue reading “Nowoczesne smartfony – ciekawy opis funkcjonalności” »

Jak wybrać właściwie najlepszy aparat fotograficzny z dobrym obiektywem

Aparaty cyfrowe z tzw. niższej pułki, nie okazują się już dzisiaj tak chętnie kupowane przez klientów. Kompakty straciły wiele na rzecz smartfonów. Fotografia cyfrowa, jaka w ostatniej dekadzie stała się zjawiskiem powszechnym i dostępnym dla każdego, od pewnego czasu nabiera wyrafinowanego charakteru.

Continue reading “Jak wybrać właściwie najlepszy aparat fotograficzny z dobrym obiektywem” »