Technologie w codziennym życiu – co należałoby wiedzieć?

Dziś wszystko idzie naprzód wraz z postępem techniki. To niesamowite jak logicznie da się rozwiązać pewne kłopoty dzięki technologii. Do tego rodzaju rozwiązań zalicza się karty zbliżeniowe. Karty te pozwalają na otwieranie wielu drzwi, niektóre pozwalają na podniesienie bramek obrotowych albo szlabanów na prywatnych parkingach. Karty bankowe też korzystają z tej technologii.

karta kredytowa Visa
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki nim do określonej kwoty można zapłacić za zakupy bez wstukiwania pinu, a jedynie przez zbliżenie karty do czytnika. To spore udogodnienie. Pracownicy nie potrzebują mieć pęku kluczy do wszystkich pokoi w biurze. Nie trzeb pamiętać pinu i opóźniać szybkości obsługi ludzi w kolejce. Karty tego typu wykorzystuje się też w komunikacji miejskiej. Co interesujące też legitymacje studenckie są tworzone właśnie niczym karta zbliżeniowa. Tego typu rozwiązania pomagają w lepszym wykorzystaniu czasu. Mikroprocesor wbudowany w karty zbliżeniowe – (nazywane inaczej karty rfid) pozwala na bezstykowe przekazanie danych. Karty rfid – poczytaj.

Miejsce na parkingu

Libra Business Centre

Dziś trudno jest wyszukać niezajęte miejsce parkingowe. Często parkingi mające służyć pracownikom z konkretnego budynku są zajęte przez pierwszego lepszego człowieka. Dlatego firmy postanowiły stworzyć parkingi (odwieź www) strzeżone. Jednak zamiast rekrutować kolejnego pracownika instalowany jest system parkingowy. Przez urządzenia tego systemu na dany parking można wjechać tylko za pobraniem biletu lub po zbliżeniu karty upoważniającej – zależnie od systemu. Poza tym systemy parkingowe bywają wyposażone w wyświetlacze led, które mają za zadanie informować ile w danym miejscu jest wolnych miejsc na danym parkingu. Jest to szczególnie ważne na parkingach w dużych molochach handlowych. Nie trzeba krążyć na wszystkich poziomach parkingów. To wielkie udogodnienie dla osób mających samochody. Cały system jest monitorowany. System parkingowy pozwala też sprawdzić ile samochodów każdego dnia korzysta z parkingu. Oczywiście firmy mają dopasowaną wielkość bramek do pojazdów, które będą miały korzystać z konkretnego systemu. Wiadomo, że na parkingu dla ciężarówek nie będą zamontowane najmniejsze bramki jak dla samochodów osobowych.

Podsumowując cały system składa się z kilku współpracujących ze sobą urządzeń. Firmy montujące tego rodzaju systemy przeprowadzają szkolenia dotyczące korzystania z ich produktu. Osobom które chcą znaleźć więcej informacji rekomendujemy stronę: bramki obrotowe.