Technologia nasza prozaiczna

Jeśli mówimy o rynku, który najprędzej się rozwija to na pewno w ścisłej czołówce jest branża technologiczna. To co miało miejsce w ostatnich kilku latach możemy śmiało zdefiniować prawdziwym „boomem”.

Pisanie na klawiaturze
Autor: david pacey
Źródło: http://www.flickr.com
Setki nowych inicjatyw, fantastyczne wynalazki i komputery, a w ostatnich latach aplikacje. Czas w technologii odmierzany jest zdecydowanie bardziej prędko niż w codziennym życiu. Któż jeszcze wspomina ogromne, kwadratowe telefony komórkowe, a takie właściwie były, każdy marzył o takim egzemplarzu. W dzisiejszych czasach co najwyżej nadają się jedynie do jakiegoś muzeum.

Tak naprawdę, rewolucja rozpoczęła się od kiedy powstał Internet. To on wszystko zmienił nie pozostawiając żadnych wątpliwości, jakie medium będzie rządziło w przyszłości. Tak naprawdę, początki nie były jakieś łatwe i bezproblemowe, był nawet taki okres, kiedy przepowiadano globalnej sieci koniec, ale jak się okazało były to tylko, niepodparte faktami głupoty. Obecnie życie bez Internetu jest jak egzystowanie bez powietrza. Może to zbyt

Laptop na stole kuchennym
Autor: Ishai Parasol
Źródło: http://www.flickr.com

duża przesada, ale spójrzmy jak przez ostatnie dekady uzależniliśmy się od wyszukiwarki, która wszystko dla nas znajdzie, od robienia zakupów w sieci, do podtrzymywania kontaktów, które gwarantują nam tak zwane social media.

Trudno także sobie wyobrazić niektóre sfery życia bez aplikacji. Dopiero obecnie można się przekonać, jak te małe urządzenia, jak smartfony czy tablety (link) pomagają w codziennym funkcjonowaniu. Wyposażone w darmowe (albo płatne) aplikacje potrafią pomagać w każdej sferze życia. Co do sieci internetowej to trudno znaleźć miejsce na ziemi, gdzie nie istnieje Internet. Oczywiście, są ludy, które nie wiedzą nawet, co to jest telewizor lub radio, niemniej to są zamknięte środowiska, trudno jednakże znaleźć kraj, w którym usługi internetowe byłyby bardzo trudno osiągalne. W jednym kraju jest korzystniej, w drugim gorzej, niemniej prawie wszędzie można się spodziewać, że połączymy się ze światem za pomocą Internetu.

W tym nowym świecie powstały ogromne firmy i wielkie idee. Jedną z nich jest na pewno sposób prowadzenia firmy Apple przez Steve Jobsa. Choć ten wybitny przywódca już nie żyje, to po dzień dzień przywołuje się jego postać, jako wzór do naśladowania dla wszystkich, którzy pragną tworzyć porywające narracje o danej marce. Nie dziwne, że komputery Apple (np takie) cieszą się dzisiaj wielkim zainteresowaniem, sama firma Apple to obiekt kultu wielu ludzi. Jak się kupuje komputer asus zenbook tej marki to nie dokonuje się standardowej transakcji, kupuje się pewien styl życia, który tak pięknie zreferował Steve Jobs.