Techniczne odbiory nowych mieszkań

W końcu doczekałeś się swojego własnego mieszkania! Koniec problemów, wdawania się w dyskusje z ekipami, z których co jedna to mądrzejsza i bardziej doświadczona. Należy jedynie wtaszczyć na piętro kartony, powiesić firanki i… Chwila, nie za szybko?

Kominki narożne
Autor: Brainsonic
Źródło: http://www.flickr.com/photos/brainsonic/3616970196/
Wizja rychłego wprowadzenia się do wytęsknionego mieszkania bywa niezwykle obiecująca, ale nie możemy dopuścić do sytuacji, by entuzjazm przeszkodził nam w rzeczowym oszacowaniu miejsca, w którym mamy zamieszkać. Do odbioru mieszkania powinno się podejść wyjątkowo precyzyjnie. Jeżeli teraz zauważymy i zwrócimy uwagę na niedociągnięcia, ominiemy późniejszych kosztów za naprawy. Naprawa obitej czy pękniętej ściany to spory wydatek.

Dlatego na początek należy znaleźć odpowiedź na pytanie na czym polega odbiór techniczny lokalu? Umawiając się na odbiór techniczny mieszkania, warto wziąć do towarzystwa osobę niezwiązaną emocjonalnie z danym lokalem, która ”świeżym okiem” zerknie na jakość wykonanych robót. Niezbędna jest precyzja i elementarna wiedza z zakresu budownictwa. Odbiór techniczny najlepiej zaplanować w dzień wolny, w godzinach rannych lub popołudniowych, w świetle dziennym, które pozwoli na zauważenie ewentualnych niedoskonałości.

Bywa, że korzystamy z pomocy osób, które podobny dylemat już ”przerabiały” – nie jest to najlepsze rozwiązanie. Nie mamy gwarancji, że zobaczą wszystkie potencjalne uchybienia oraz, czy będą posiadali zestaw specjalistycznych przyrządów. Optymalnym posunięciem jest udanie się na odbiór techniczny z budowlańcem z praktyką czy inspektorem nadzoru. Dzięki doświadczeniu zawodowemu sprawdzi on metr po metrze, całe mieszkanie, dokona obiektywnej oceny nabywanej nieruchomości i umiejętnie będzie argumentował konieczność wprowadzenia zmian. Najbezpieczniej będzie , gdy wpiszemy w wyszukiwarce internetowej nazwę miejscowości w której nabyliśmy mieszkanie czy dom, np. na czym polega techniczny odbiór elektrośmieci gdańsk mieszkania?, a zobaczymy listę ofert z której na pewno zdecydujemy się na właściwą. Dzięki takiej wizycie nie dokonamy odkrycia przy kolejnym malowaniu, że nasze ściany przypominają fale Dunaju, a krzywa podłoga na piętrze, w trakcie stąpania po niej – nie przerazi swym dźwiękiem domowników. Odbiór (zobacz niszczenie danych zgodne z prawem) odbędzie się jak należy, a my będziemy spokojniejsi.