Team coaching, jak wzmocnić produktywność oraz komunikację wśród pracowników

Mawia się, iż zespół przypomina wielogłowego smoka, w którym odrębne jednostki stanowią określone głowy, jednak wspólnie – składają się na jeden, silny, skutecznie funkcjonujący organizm. Aby z grupy indywidualności powstał jeden, mocny zespół, narodziło się pojęcie team coaching.

Kilka słów o coachingu
Autor: www.istockphoto.com
Źródło: www.istockphoto.com

Chcąc dowiedzieć się co takiego kryje się pod pojęciem „coaching”, trzeba rozpocząć od przypomnienia definicji pojęcia, które określa proces podnoszenia umiejętności koniecznych do osiągnięcia naszych wizji, doskonalenia mocnych stron pod czujnym okiem trenerów. Coach natomiast, to bardzo istotna osoba, mająca autorytet lidera, która partneruje klientowi przy wykonywanych przez niego obowiązkach, sprawdzając umiejętności pracownika, przekazując mu cenne wskazówki po zakończonej sesji coachingu, próbując ustalić na jakich zasadach powinna się opierać dalsza współpraca.

Kiedy przekonasz się, że znajdujący się w tym miejscu wpis jest godny uwagi, kliknij tutaj, a zobaczysz więcej kredyt hipoteczny warunki do spełnienia analogicznych materiałów!

Efektem wdrożenia coachingu jest zatem optymalizacja procesów organizacyjnych i wzmocnienie skuteczności realizacji projektów.Kiedy stosować coaching? Wówczas gdy zależy nam, by kształtować podstawowe kompetencje pracownicze, a więc te, związane z przyszłością zawodową.

szkolenie biznesowe
Autor: U.S. Fish and Wildlife Service Southeast Region
Źródło: http://www.flickr.com

Team coaching odnosi się nie tyle do jednostki, co zespołu. Zwraca szczególną uwagę na model biznesowy w jakim działa zespół, na istniejące zasoby, szanse, ale również na wyzwania przed jakimi stoi zespół. Priorytetem jest, aby zespól przynosił większe efekty, niż gdyby jednostki działały samodzielnie. Wówczas uwalnia się potencjał pracowników i jako„drużyna” odnoszą lepsze wyniki. Na formę zespołu składa się sporo czynników, ale głównie jest to: uszczegółowienie celu i strategii działania zespołu, ustalenie zasad współpracy czy poczucie odpowiedzialności za grupę – tutaj znajdziesz więcej informacji.

Aby warunki zostały spełnione, konieczne jest zaufanie poszczególnych jednostek, optymizm i konstruktywne interakcje. Nie dziwi więc, że przedsiębiorstwa, które postawiły na szybki rozwój atmosfery w pracy, w rezultacie bardzo szybko poprawiły efektywność.

Jeśli omawiany tu artykuł zajął Cię i pragniesz więcej, to zapewne spodoba Ci się link do strony (https://waliduda.pl/), gdzie znajdziesz dużo wątków.

Jeżeli zespół nie funkcjonuje jak należy, team coach pomaga mu spostrzec brak zaufania i postanowić czego pracownikom brakuje do zdrowego rozwoju.