Szukasz sposobu, by zatroszczyć się o lepszą sprzedaż? Zastosuj program lojalnościowy dla swych partnerów handlowych

Programy lojalnościowe utożsamiane są przede wszystkim z handlem konsumenckim. Hipermarkety stosują je, żeby skusić swoich nabywców do zostania przy robieniu zakupów właśnie w swoich punktach. Za wydane złotówki klienci otrzymują punkty, które następnie mają możliwość wymieć na produkty, bony towarowe lub usługi.

Podobne programy istnieją także na wyższym szczeblu

link
Autor: Terry Madeley
Źródło: http://www.flickr.com

Mało kto orientuje się, że podobne programy przeprowadzone bywają na płaszczyźnie działalnościpartnerskiej w interesach. Przykładem mogą okazać się programy lojalnościowe b2b. Wedle najnowszych statystyk wdrażaniem programów partnerskich dla swych klientów zajmuje się połowa przedsiębiorstw funkcjonujących w obrębie Polski. Wdrażanie programu lojalnościowego tego typu łączy się z dużymi kosztami, niemniej wielu przedsiębiorców bywa gotowych je ponieść. Staje się tak dlatego, że zauważono już korzyści, jakie otrzymuje się z wprowadzenia systemów lojalnościowych dla klientów biznesowych oraz odkryto, jak poważnie wpływa to na zbyt.

programy lojalnościowe dla partnerów – to się doprawdy opłaca

Analiza rynku zbytu pokazuje, że kontrahenci uczestniczący w programach lojalnościowych swoich partnerów biznesowych chętniej dokonują zakupów i stają się lojalni wobec określonego sprzedawcy. Z zainteresowaniem dołączają też do innych programów albo odnawiają członkostwo w tych, w jakich już uczestniczą.

Opisany temat opisaliśmy mając na myśli Twoje potrzeby. Czekamy na twoją informację, czy podoba Ci się opis. Daj nam znać – przejdź do strony cafe rovi .

Programy lojalnościowe b2b bardzo często bazują nie na samej lojalności, lecz też na motywacji.

Lojalność zostaje nagrodzona

programy lojalnościowe
Autor: Robert S. Donovan
Źródło: http://www.flickr.com

W programach lojalnościowych b2b wierność kontrahentów także jest nagrodzona, tak jak ma to miejsce w przypadku programów wprowadzanych przez sklepy. Różnica okazuje się jednak zasadnicza, gdyż na tak wysokim szczeblu nagrody albo profity także okazują się odpowiednio wysokie (czytaj więcej). Naturalnie każda firma dostosowuje pulę nagród do własnych perspektyw oraz profilu działalności przedsiębiorstwa. Powszechne są rabaty, karty przedpłacone czy kupony premiowe. Zdarzają się również wyjątkowo opłacalne umowy, jak ma to miejsce w wypadku telefonii komórkowej i drogich modeli telefonów udostępnianych w wprost niskich promocjach dla lojalnych klientów.