Sztuka ogrodzenia: jakie wybrać?

Ogrodzenie działki na której znajduje się nasz nowy dom, jest niczym symboliczne postawienie kropki nad „i” całego przedsięwzięcia. Ogrodzenie drewniane, betonowe czy metalowe? Możliwych konstrukcji jest sporo, jednak na którą się zdecydować?

Drewno, wygląda naprawdę dobrze. Ale choć ładne, co pewien czas potrzebuje odnawiania. Nie jest odporne na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia czy zadrapania.

Alternatywą dla drewna są betonowe płyty ogrodzeniowe, cechujące się wytrzymałością na wysokie i niskie temperatury, wiatr, śnieg itp. Funkcjonalne i w atrakcyjnych cenach, najlepiej nadają się do grodzenia bardziej pokaźnych działek – na mniejszym terenie mogą niestety zabierać zbyt dużo miejsca oraz sprawiać wrażenie przytłaczającej ciężkości.Ponieważ murowane ogrodzenia (więcej Firma Anotis) (więcej) – chociaż trwałe – może sprawić, iż poczujemy się odizolowani od reszty świata. Wówczas powinny nas zainteresować ogrodzenia panelowe. Są lekkie wizualnie, funkcjonalne i wytrzymałe.

Ogrodzenie
Autor: ht BeverlyLR
Źródło: http://www.sxc.hu

Na tyle solidne, by dać spokój, a przy tym na tyle prześwitujące, by mieć pogląd na to, co się dzieje poza nim. Płoty tego rodzaju sprawnie zastąpiły ogrodzenia zbudowane z tzw. siatki ślimakowej, albowiem w odróżnieniu od siatki składają się z oddzielnych modułów, tworzących całość dopiero po zamontowaniu. W przypadku uszkodzeń możliwa jest w związku z powyższym łatwa wymiana lub naprawa, bez potrzeby demontażu reszty ogrodzenia. Ogrodzenie panelowe (więcej) cechuje trwałość, wytrzymałość i niska cena. Ich zakładanie nie zajmuje wiele czasu, co w kontekście placów budowy, czy w momentach gdy zależy nam na czasie – ma spore znaczenie.

Podobnie jest z ich rozbiórką, która nie zajmuje wiele czasu i nie sprawia żadnych trudności. Jeżeli zastanawiamy się nad tego typu ogrodzeniem, wystarczy skorzystać z internetu wpisując w wyszukiwarce frazę: producenci paneli ogrodowych.

Kiedy będziesz potrzebować dodatkowego tekstu odnoszącego się do tego typu tematyki, kliknij, a znajdziesz więcej pomocy tutaj. One również okażą się przydatne.

Więcej na
Najtańszym, o wysokich wartościach ozdobnych rozwiązaniem są żywopłoty. Zielony, szczelny parawan nie jest łatwy do przekroczenia i pełni funkcję naturalnego ekranu akustycznego. A do tego elegancko wygląda…