Szkolenia Lean – czemu należałoby z nich skorzystać i co nam zapewniają?

Od wielu lat metoda lean stosowana jest w krajach całego świata. Od niedawna również w Polsce pojawiła się moda, a przede wszystkim potrzeba wdrażania oszczędności w zakładach produkcyjnych. Przy pomocy technik lean manufacturing można zoptymalizować zarządznie zasobami podczas produkcji, dlatego pożądane byłoby zainteresować się tym zagadnieniem.

Sala konferencyjna
Autor: l4red0
Źródło: http://www.sxc.hu

Czym jest lean manufacturing?Lean manufacturing (z j. ang. produkcja (zobacz szkolenie dla liderów) odchudzona) to metoda efektownego administrowania produkcją. Celem tej metody jest przede wszystkim ograniczenie marnotrastwa na każdym etapie produkcji. Dzięki użyciu technik tej metody redukuje się wykorzystanie składowych niezbędnych do wykonania wyrobu końcowego, a tym samym zdecydowanie zmniejszają się koszta produkcji.

Dlaczego zaleca się wprowadzać lean manufacturing w swoim przedsiębiorstwie?Techniki lean manufaktoringu wprowadzane są w szczególności ze względów finansowych. Zminimalizowanie ilości marnotrawionych materiałów sprawia, że koszta produkcji wyraźnie spadają, a w następstwie tego zyski firmy są wyższe. Ponadto umiejętne zarządzanie zasobami umożliwia zmniejszenie zapasów magazynowych, co wpływa w wieloraki sposób na oszczędności firmy. Mniejsza ilość zasobów magazynowych, to niższe koszty utrzymania magazynów, a równocześnie mniej kapitału umieszczonego w składniki głównego produktu. Mniejsza ilość pieniędzy zamkniętych w magazynach umożliwia lokowanie go w innych miejscach, co jest nadzwyczaj istotne dla prężnego funkcjonowania fabryki Czytaj też

.

Niestety w naszym kraju w dalszym ciągu metoda szkolenia lean manufacturing jest jeszcze mało znana, w następstwie tego lecz wciąż nieliczni właściciele przedsiębiorstw z niej korzystają. Mimo to na rynku można spotkać coraz więcej przedsiębiorstw prowadzących szkolenia len manufectoring.

Nasze kolejne teksty są równie pociągające, jak ten. Zatem wejdź w link tutaj kurs handlowca i przeglądaj skrupulatne posty. Zachęcamy!

Bez wątpienia powinno się wziąć w nich udział, ponieważ zastosowanie każdego dnia metod lean manufactoring pozwala wykorzystywać mądrze zasoby, którymi na co dzień firma dysponuje. Nawet jeżeli nie planujemy wprowadzania innowacji w swoim przedsiębiorstwie to odbycie szkolenia z pewnością da każdemu przedsiębiorcy sporo do myślenia. Wiedza o pionierskich technikach produkcji stosowanych na świecie, w tym także przez firmy konkurencyjne, na pewno się przyda.