Szkolenia BHP- co zrobić, aby były ciekawe?

Wszyscy, którzy rozpoczynają pracę w znanej firmie, są zmuszeni przechodzić przez ten horror. Jeżeli nie jest to nasze pierwsze zatrudnienie, to nasze rozgoryczenie jest jeszcze większe. Znowu należy wysłuchiwać tych samych nudnych rzeczy. Dla większości z nas są to zwyczajnie momenty wycięte z życiorysu. Szkolenia BHP Warszawa nigdy nie cieszyły się dobrą sławą. Wiele osób traktuje je jako przykry przymus, który należy po prostu odbębnić i móc o tym zapomnieć.

biuro
Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

A przecież, na tego typu spotkaniach można dowiedzieć się w rzeczywistości mnóstwa ciekawych i koniecznych rzeczy. Wszystko zależy od prowadzącego spotkanie, czy będziemy umierać z nudów, czy słuchać z zapartym tchem. Obecnie korporacje wiedzą, że ludzie nie uważają na takich szkoleniach. Oczekują zatem od swoich BHP-ców lub firmy zewnętrznej, którą wynajęli w tym celu, kreatywności i nowoczesnego podejścia do takich szkoleń.Szkolenie bhp warszawa w naszych czasach to całkiem inne standardy. Wraz z pojawieniem się w tej branży młodych wilczków, którzy wychowali się już w kulturze obrazkowej, starzy wyjadacze mogą się obawiać o swoje wygodne stołki. Chociaż w tym zawodzie główną rolę odgrywają ustawy, to jednakże odrobina technik marketingowych może pomóc. BHP-owiec z poczuciem misji wie, że powinien właściwie przygotować pracowników do pracy. Stąd też łapie się wszelkich rozwiązań, aby szkolenia stały się treściwe, lecz jednocześnie zabawne.

wykład
Autor: Creative Sustainability
Źródło: http://www.flickr.com

Nie wszyscy jesteśmy zorientowani, w którym miejscu w naszej firmie są gaśnice Warszawa. Niedługa wycieczka po budynku, w czasie której szkoleniowiec omówi najważniejsze kwestie związane z tym tematem, to z pewnością korzystniejsza opcja niż klasyczny wykład w dusznej sali. Warto tchnąć odrobinę życia w tego typu szkolenia. Kilka chwytliwych żarcików na pewno rozluźni atmosferę. Do tego jakieś pikantne anegdotki i już słuchacze się przestają ziewać. Warto odczarować osobę BHP-owca, który do tej pory kojarzył się z okropnym nudziarzem. Wystarczy jedynie szczypta kreatywności i wielkie chęci, a wszystko pójdzie zgodnie z planem.