Systematyczna kontrola staje się obowiązkowa we wszystkich przejawach ludzkiej działalności, a zwłaszcza w sprzedaży

Prowadzenie osiedlowego supersamu bywa współcześnie niekłamanym wyzwaniem. Przyjęcie do pracy fachowej i przyjaznej konsumentom pracowniczej brygady, odszukanie, a potem oferowanie dobrze sprzedającego się towaru czy pozostawanie atrakcyjnym na rynku, to tylko niektóre z nich. Wiedząc, że nie omówimy problematyki w całości, przypatrzmy się się z bliska takim dwóm wybranym zagwozdkom, jak ocena dostawców i testy konsumenckie. Z jednej strony popracujemy nad kontrolą poziomu jakości asortymentu, a z drugiej zbadamy poziom satysfakcji wszystkich kupujących w naszym sklepie.

Dostawca
Autor: Raphael Desrosiers
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór dostawców jest istotny, zwłaszcza wtedy, gdy nasz butik jest ogromny i z założenia ma za zadanie oferować towary wielu wytwórców. Postawienie na dobry gatunek i terminowość zaopatrzenia zdaje się być tak niezaprzeczalne, jak prawidła fizyki obowiązujące na świecie. Ocena dostawców (szczegółowa oferta) możne być częścią zabiegów (np. witryna internetowa) całością zadań jednego z naszych pracowników. Od takiej osoby będzie oczekiwać się współodpowiedzialności i doskonałych umiejętności interpersonalnych. Konieczna jest także precyzyjność, biegłość w obsłudze laptopa i oprogramowania używanego w biurze, a także umiejętność opracowywania raportów. Wyniki przeprowadzonej kontroli będą niezwykle cenne dla kierownictwa i być może staną się impulsem do zmiany dostawców.

Testy konsumenckie nie są zarezerwowane tylko dla producentów, którzy są w stanie w ten sposób poznać opinię o towarach wprowadzanych na rynek. W naszym wypadku możemy na przykład ocenić skuteczność zrealizowanej kampanii reklamowej lub sprawdzić, jak klienci reagują na nowe logo. Bez reklamy naprawdę trudno pokonać konkurencję.

Jak uważasz? Czy dane na opisywany wątek są ciekawe? Jeśli tak, to przejrzyj tekst (https://www.artemed.pl/rehabilitacja/metody-terapii-manualnej/mckenzie/), a znajdziesz w nim wiele genialnych wiadomości, które przykują Twą uwagę.

Realizację takiego szturmowego zadania warto powierzyć profesjonalnej agencji reklamowej, która także może zrealizować dla nas testy W przypadku rzeczonych testów do wyboru będzie wersja internetowa albo dyplomowany pracownik agencji przeprowadzi osobiście lub telefonicznie ankiety wśród naszych klientów. Oczywiście ta druga możliwość wymaga konkretniejszych środków finansowych.

W obydwu omówionych zagadnieniach niezwykle ważna jest systematyczność w działaniu. Tylko w takim przypadku sklep na szansę odnieść sukces i tym samym wyeliminować konkurencję.