Komornik, czyli egzekutor prawa

Zawód komornika ma dwa oblicza. Opinie ludzi o tej „pościgowej” profesji z reguły są traktowane społecznie jako negatywne. Spotkanie komornika podczas pracy oznacza spotkanie się z wyrokiem, co w praktyce życiowej równa się ściganiem z nakazu sądowej instytucji administracyjnej. Myślisz że wiesz wszystko o notarialnym ściganiu?

Continue reading “Komornik, czyli egzekutor prawa” »

Lato to dla jednych czas wypoczynku, a dla pozostałych czas wytężonej pracy, szczególnie tej sezonowej

Podczas gdy jedni pakują torby podróżne i udają się na długo wyczekiwany urlop, to inni wpisują w wyszukiwarkę wyrażenie agencja pracy tymczasowej Warszawa lub praca sezonowa Poznań. Letni czas to pora, gdy prace budowlane idą pełną parą. To także okres, w którym zbiera się krajowe owoce oraz jarzyny. Nic zadziwiającego w tym, że bezrobocie podczas wakacji maleje, a członkowie społeczeństwa mają szansę na to, żeby dorobić do niskiej pensji bądź odłożyć nieco banknotów na czarną godzinę.

Continue reading “Lato to dla jednych czas wypoczynku, a dla pozostałych czas wytężonej pracy, szczególnie tej sezonowej” »

Każdy pracodawca oraz pracownik winien wiedzieć czym cechuje się umowa zlecenie i jak da się rozliczyć przychody na bazie karty podatkowej, a także deklaracji VAT 7K

W dzisiejszych czasach kłopotliwie jest odnaleźć zadowalającą i dobrze płatną pracę. Na rynku jest mnóstwo ludzi z wyższym wykształceniem, w związku z czym brakuje wolnych wakatów dla innych osób, jakie uwieńczyły studia. Najprościej jest otrzymać pracę po szkole zawodowej, ponieważ pracowników w konkretnych branżach nadal brakuje.

Continue reading “Każdy pracodawca oraz pracownik winien wiedzieć czym cechuje się umowa zlecenie i jak da się rozliczyć przychody na bazie karty podatkowej, a także deklaracji VAT 7K” »

Gdzie studenci i uczniowie będą mogli poszukiwać swojego wakacyjnego zajęcia.

Okres wakacji] dla wielu młodych ludzi nie tylko jest czasem relaksu i odpoczynku od szkoły, ale również doskonałą okazją na dorobienie do kieszonkowego. Przy dorywczych zajęciach można już pracować mając kilkanaście lat, choć młode osoby zatrudniane będą na nieco innych zasadach, niż osoby dorosłe. Przeważnie uczniowie i studenci pracują w elastycznych godzinach, będzie to z tego wynikać, że w jakiś sposób muszą pogodzić pracę i naukę.

Continue reading “Gdzie studenci i uczniowie będą mogli poszukiwać swojego wakacyjnego zajęcia.” »

Warto ubiegać się o pracę w IT?

IT to angielski akronim od słów „technologia informacyjna”. Branża ta jest bardzo szeroka i dotyczy wszystkich aspektów mających związek z urządzeniami komputerowymi, stronami internetowymi oraz oprogramowaniem. Na dzień dzisiejszy jeśli firma nie posiada witryny WWW, uważa się ją za mało ważną na rynku. Komputeryzacja urzędów i instytucji państwowych, zarządzanie zasobami informatycznymi firm, czy serwisowanie sprzętu komputerowego daje bardzo dużo miejsc na rynku pracy. Dość wysokie płace są jedną z przyczyn, dla których studia informatyczne są jednymi z najczęściej wybieranych studiów na kierunkach matematyczno-przyrodniczych. Eksperci rynku pracy są zdania, że zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie technologii informacyjnej będzie stale wzrastało.

Continue reading “Warto ubiegać się o pracę w IT?” »