Rozliczenie składek ZUS przez przedsiębiorcę – o czym należałoby wiedzieć!

Każdy przedsiębiorca musi płacić składki ZUS, w związku z tym pożądane byłoby dowiedzieć się w jaki sposób wolno dokonać takiego rozliczenia. Okazuje się, iż posiadamy do wyboru dwa różnorodne sposoby na odliczenia składek zus. Zdołamy pomniejszyć zysk o opłaty zapłacone na ubezpieczenie społeczne lub możemy ująć je w kosztach. Z pewnością powinniśmy zastanowić się nad tym, jaka z opcji okaże się bardziej wartościowa.

Continue reading “Rozliczenie składek ZUS przez przedsiębiorcę – o czym należałoby wiedzieć!” »

Usługi informatyczne w przedsiębiorstwach

Bardzo często widzi się ostatnio anglojęzyczne słowa związane z technologią informacyjną. Są one często mało zrozumiałe dla przeciętnego człowieka. W czasach postępującej komputeryzacji i informatyzacji warto je jednak znać i rozumieć, zwłaszcza że niezwykle często pojawiają się w ofertach zatrudnienia. Hasła takie jak outsourcing IT niezwykle powoli asymilują się w codziennym języku. Wymieniona nazwa, pomimo że brzmi obco, niesie za sobą bardzo proste znaczenie.

Continue reading “Usługi informatyczne w przedsiębiorstwach” »

Czym jest i jak wykorzystać taką usługę, jak faktoring?

Porządny przedsiębiorca winien zadbać o nowoczesne metody rozliczania się z kontrahentami. Dziś coraz to większą powszechnością może pochwalić się usługa faktoringu. Ta dość nowa metoda finansowa upraszcza ściąganie długów od opornych nabywców.

Continue reading “Czym jest i jak wykorzystać taką usługę, jak faktoring?” »