Jakie wymagania powinien spełnić kandydat przed podjęciem pracy?

Staranie się o zatrudnienie w dzisiejszych czasach bywa dla części osób niezwykle trudnym zadaniem. Nierzadko bowiem o to zatrudnienie jest ciężko. Sporo zależy rzecz jasna od faktu, jakie wykształcenie i doświadczenie się posiada. Obecnie zazwyczaj przebieg rekrutacji wygląda podobnie – kandydat ma za zadanie mianowicie sporządzić dokument nazywany powszechnie CV.

Continue reading “Jakie wymagania powinien spełnić kandydat przed podjęciem pracy?” »

Wypłata minimalna w 2015 roku kalendarzowym

W współczesnych nam czasach wszyscy gonimy za mamoną. Nie jest prosto żyć w czasach, kiedy istotniejsze jest mieć niż być. Jednak nie wszystkich stać na to, żeby zbyt dużo rzeczy kupować. Bo jak wiemy minimalne wynagrodzenie 2015 nie było szczególnie optymistyczne. Osoby pracujące za minimalną stawkę krajową miesięcznie mają świadomość, że nie jest łatwo wiązać koniec z końcem. Ale lepsza jest jakakolwiek płaca niż żadna.

Continue reading “Wypłata minimalna w 2015 roku kalendarzowym” »

Poszukiwanie pracy- od czego zacząć poszukiwania i gdzie znaleźć upragnioną pracę na wybranym stanowisku w firmie

Szukanie pracy nie jest prostym zadaniem, tym bardziej gdy na przykład mieszkamy w małym mieście czy też nie mamy zdobytego doświadczenia. Zanim przystąpimy do przeglądania ogłoszeń należy odpowiednio się przygotować do rekrutacji.

Continue reading “Poszukiwanie pracy- od czego zacząć poszukiwania i gdzie znaleźć upragnioną pracę na wybranym stanowisku w firmie” »

Ekwiwalent za czyszczenie odzieży roboczej oraz skierowanie na badania lekarskie – co dobrze jest mieć na uwadze?

Na pracodawcy, ale także na zatrudnionym, ciąży wiele obowiązków. Wśród nich wskazać trzeba ekwiwalenty dotyczące odzieży roboczej oraz badania lekarskie. Swoistość niektórych stanowisk wiąże się z tym, że pracownik nie wykonuje swojej pracy we własnej odzieży. Chodzi o to, by uniknąć jego zniszczenia czy też zabrudzenia.

Continue reading “Ekwiwalent za czyszczenie odzieży roboczej oraz skierowanie na badania lekarskie – co dobrze jest mieć na uwadze?” »