Dbajmy o środowisko – utylizacja i recykling elektroniki

Każdy zakład pracy każdego dnia sporządza pokaźną ilość dokumentów, w których zamieszczone są tajne informacje które podlegają prawnej ochronie lub tajemnicy biznesowej. W konsekwencji w urzędach w szybkim tempie zaczyna brakować wolnych regałów czy półek, a jednocześnie poczucie, że poufne informacje mogłyby trafić w niepowołane ręce nie nie przedstawia się kolorowo.

Continue reading “Dbajmy o środowisko – utylizacja i recykling elektroniki” »

Wytwarzamy bardzo dużo odpadów

W codziennym dniu wytwarzamy niesamowicie dużo odpadów, a to jakieś folie po batonikach, a to folia po składnikach do obiadu, a to znowu jakiś karton. Nie jesteśmy w stanie przechowywać tego w własnym domu, przez to systematycznie pojawia się firma, która zabiera od nas te wszystkie śmieci i wywozi je na odpowiednie wysypiska, lub do odpowiednich zakładów, które trudnią się ich recyklingiem, tak by pozyskać dany surowiec na nowo, kiedy pewnie że jest to możliwe.

Continue reading “Wytwarzamy bardzo dużo odpadów” »

Należyte unieszkodliwienie odpadów. W jaki sposób to zrobić?

W czasach kiedy nasze środowisko jest coraz bardziej zanieczyszczone, nadzwyczaj ważne jest, żeby odpady były poddawane recyklingowi, a te niebezpieczne stosownej utylizacji. Przed przystąpieniem do usuwania produktów z azbestem, prace trzeba prawidłowo przygotować i zgłosić stosownemu lokalnemu organowi dozoru budowlanego.

Continue reading “Należyte unieszkodliwienie odpadów. W jaki sposób to zrobić?” »

Czy recykling jest w dniu dzisiejszym istotną częścią naszej codzienności?

Spora część z nas dobrze wie, że przyroda jest bardzo znaczącym składnikiem naszej powszedniości. Mimo iż w większości wypadków nie doceniamy jego dużego znaczenia, to jednak liczba beneficjów płynąca z niego jest ogromna. W związku z takim stanem spraw czynimy wszelakie wysiłki, aby możliwie jak najlepiej wykazać troskę o nasze środowisko naturalne, jakie jest naszym miejscem życia.

Continue reading “Czy recykling jest w dniu dzisiejszym istotną częścią naszej codzienności?” »

LEDowe zamienniki energochłonnych źródeł światła

Niewiele osób ma świadomość, że dzięki stosowaniu energooszczędnych żarówek LED obywatele krajów UE byliby w stanie zaoszczędzić prawie 40 TWh, co odpowiada mniej więcej rocznej produkcji 10 elektrowni o mocy 500 megawatów, oraz że oszczędności za ten okres na obszarze krajów UE będące efektem takiej zmiany mogłyby wynieść aż 5mld euro?

Continue reading “LEDowe zamienniki energochłonnych źródeł światła” »