Sprawdź czym jest etyka biznesu , a także o czym powinien pamiętać każdy dyrektor przedsiębiorstwa

W dzisiejszych czasach niewiele chlebodawców dba o dobro osób, jakie od kilku lat zatrudnione są w danej firmie na wakacie. Jest to spowodowane w szczególności tym, że obecnie wszyscy nastawieni są jedynie na profit. Sporo osób dąży do celu po trupach, nie zwracając na to jakiejkolwiek uwagi. Na nieszczęście jest to częsta praktyka, szczególnie w wielkich zakładach pracy i korporacjach, gdzie zadowolenie pojedynczego pracownika nie jest brane pod atencję.

biznes, praca
Źródło: flickr.com
Od jakiegoś czasu modne staje się stwierdzenie etyka biznesu, jakie tyczy się zagadnień moralnych występujących w biznesie (etyka w biznesie). Nadrzędnym przekazem jest to, że to gospodarka powinna służyć nam, a nie my ekonomii. Ten bazowy wniosek jest nagminnie pomijany przez przedsiębiorców, którzy wyłącznie zamierzają osiągnąć przychód. Jeżeli wydaje nam się, że naszego prezesa interesują tylko finanse (poznaj więcej) to musimy jak najprędzej zrezygnować z danej funkcji. Niewątpliwie uda nam się znaleźć coś ciekawszego, a nie będziemy musieli męczyć się z trudnym i równocześnie nieprzyjemnym kierownikiem. Dla osób ambitnych idealnym pomysłem będzie wtedy założenie własnej firmy. Jest to wspaniała propozycja, bowiem będziemy bossem sami dla siebie. Musimy natomiast pamiętać o tym, że wówczas będziemy mieli dużo więcej obowiązków. Każda osoba zajmująca się handlem musi dowiedzieć się co to jest deklaracja VAT, kto ją musi dostarczyć , a także jak często trzeba ją wypełniać. Niuansów na ten temat dowiemy się na branżowych stronach internetowych , gdzie jest to wyjaśnione od początku do końca.

finanse, biznes
Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście możemy też przeczytać regulację, która tyczy się tego problemu. Na bank zaciekawi nas przede wszystkim załącznik nr 11 do ustawy o VAT, który dotyczy wykazu wszystkich towarów, o jakich mowa w paragrafach danej ustawy (załącznik nr 11 do ustawy o vat). Jeśli pragniesz uruchomić własną firmę to pierw skonsultuj się z radną prawnym, by wyjaśnił Ci jakie formalności jesteś zobowiązany załatwić. Prawdopodobnie okaże się, że jest ich niewiele, jednak nie uregulowanie jednej z nich może być przyczyną wielkich problemów w późniejszym czasie.

Zaciekawił Cię ten wątek? W takim razie wejdź w link do serwisu śrubena i rozkoszuj się kolejnymi tekstami. W razie jakiś pytań – pisz do nas.

Jeśli odwiedzisz prawnika to każdą rzecz będziesz miał właściwie objaśnione.