Sprawdź kiedy jest pora na kasację samochodu.

Obecnie na polskim rynku funkcjonuje sporo firm, które trudnią się kasacją i złomowaniem aut, które nie nadają się absolutnie do użytku w ruchu drogowym albo z powodu swojego ”stażu” nie mogą już dłużej poruszać się po drogach. Nie ma problemu, aby je odszukać w sieci, bo mają nie tyko swoje strony-wizytówki, lecz także dają pełno ogłoszeń i propozycji skupu części, złomowania, i natychmiastowej płatności gotówką.

Złomowanie pojazdów
Autor: Scott.Symonds
Źródło: http://www.flickr.com
Firmy z tej branży pojawiły się jak grzyby po deszczu, bo złomowanie samochodów jest obowiązkiem wynikającym z ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji i żeby legalnie pozbyć się nie nadającego się do niczego samochodu, po prostu trzeba go oddać na złom. Oczywiście firma przyjmująca auto musi wystawić klientowi właściwe zaświadczenie.

Firmy naprawdę często dbają o to, by transakcja była korzystna dla obu stron, a dzięki temu, że proponują również wstępną wycenę pojazdu przez telefon albo (pozostałe informację dostępne będą tu) mailowo, klient może zrobić sobie wstępne rozeznanie wśród garstki firm i dokonać wyboru tej, która proponuje najkorzystniejszą ofertę.

Istotne jest, abyśmy podali typ pojazdu (www.autoonline.pl/pojazdy-powypadkowe/dla-kupujacych/twoje-korzysci.html), jego markę, model, rocznik, parametry techniczne (najlepiej uzupełnione o zdjęcie). A jak najlepiej zlokalizować auto-szrot w pobliżu naszej miejscowości? Warto wklepać frazę „kasacja” z niedaleko leżącym większym miastem, na przykład: „kasacja pojazdów Bydgoszcz” albo „kasacja samochodów Warszawa”, żeby uzyskać naprawdę dużą ilość wyników.

Złomowanie pojazdów
Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com
Warto poszukać takiej firmy, która organizuje własny transport pojazdu do miejsca demontażu pojazdów. Jeśli szukamy możliwości złomowania w Małopolsce, fraza „złomowanie pojazdów Kraków” będzie zdecydowanie lepsza. Oczywiście, trzeba liczyć się z tym, że w różnych zakątkach kraju i różnych miastach koszty będą różne. Za takie działania jak kasacja samochodów Warszawa może płacić trochę więcej niż mniejsze miasta z północno-wschodniej części Polski, ale już Poznań, Toruń albo złomowanie samochodów w Poznaniu powinny mieć cennik na podobnym poziomie.

Jeżeli przed nami złomowanie pojazdów Łódź może mieć najwyższe ceny z uwagi na sporą konkurencję w tej branży, jednak zwróćmy też uwagę na to, żeby skupić się nie tylko na tym, co dostaniemy w zamian, ale także na dokumentach – zaświadczeniu o przyjęciu pojazdu do Stacji Demontażu Pojazdów, które jest podstawą do wyrejestrowania pojazdu w Wydziale Komunikacji, nieważny dowód rejestracyjny naszego pojazdu i tablice rejestracyjne oraz kartę pojazdu, jeżeli ją mieliśmy. Więcej na . Otrzymane dokumenty pozwolą też na rozwiązanie umowy z ubezpieczycielem.