Metody złożenia deklaracji rocznej. Tradycyjne czy elektronicznie?

Po urlopie zwykle sporo osób jest zajętych wrześniową gorączką, rozpoczęciem nowego roku, zebraniami rodziców i zakupami szkolnymi. Kiedy minie jakiś czas i plany lekcji i plany zajęć dodatkowych są już ogarnięte, nagle nadchodzi listopad, a później Boże Narodzenie, Sylwester i kolejny rok. A potem przychodzi czas na rozliczenie się ze skarbówką ze swoich zarobków za miniony rok.

Choć jest na to dużo czasu, wiele ludzi preferuje dokonać rozliczenia zaraz po otrzymaniu wymaganych druków PIT od firmy, w której są zatrudnieni, czyli w lutym. Z rozliczeniem szybko uwijają się głównie te osoby, które są świadome, iż dostaną zwrot nadpłaconego podatku. Sposobów rozliczenia PIT-u jest wiele.

Chodź tu oraz zobacz dodatkowe informacje (https://www.winski.pl/obsluga-prawna-e-commerce.html) dotyczące niniejszego wpisu. Przeczytasz tam podobne publikacje, które niewątpliwie Cię będą ekscytować.

kliknij tutaj
Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście można pójść do biura albo jakiejś zaprzyjaźnionej księgowej i poprosić o rozliczenie go na podstawie wszystkich druków PIT z roku minionego, jakie mamy. Jeśli rozliczamy się z mężem lub żoną, należy pamiętać o tym, aby wziąć do biura też wszystkie PIT-y drugiej strony. Rozliczony przez biuro PIT może być wysłany do urzędu skarbowego pocztą, zaniesiony przez nas osobiście lub można zrobić rozliczenie pit 2015 przez internet, bezpośrednio do głównego systemu urzędu skarbowego.

Można wyliczyć sobie PIT we własnym domu przy komputerze, używając pobranego z sieci programu albo przy użyciu programu z płyty. Bardzo często płyty z tym programem dodawane są do popularnych dzienników albo nawet rozdawane za darmo . Można także po prostu zrobić rozliczenie pit 2015 przez internet i również drogą elektroniczną je przekazać. To bardzo wygodny i praktyczny sposób, bez wychodzenia z domu i bez wężyków w punkcie pocztowym czy w skarbówce. Co więcej, jest ono całkiem bezpłatne.

Możemy wydrukować sobie egzemplarz, który jest potwierdzeniem wysłania deklaracji podatkowej, jeżeli nie jesteśmy pewni, czy na pewno zrobiliśmy to dobrze.

Rozliczenie PIT-u jest coraz łatwiejsze i wygodniejsze. Miejmy na uwadze, iż możemy odliczyć 1% aby spożytkować go na szczytny cel – instytucję społeczną, stowarzyszenie czy na potrzebującą osobę, jaka jest objęta opieką danej fundacji. Wystarczy tylko wpisać właściwy numer KRS miejsca, które chcemy wesprzeć.