Smartfony – co obecnie jest modne

Każdy telefon jest nic nie warty, o ile nie ma zainstalowanych ciekawych aplikacji. Dziś na rynku da się nabyć setki aplikacji – od fajnych gierek, przez programy do map, aż do takich, które monitorują prędkość biegu sportowca.

Aplikacje na telefon
Autor: GoMobi.pl
Źródło: http://gomobi.pl

Niestety, wiele z nich zawiera w sobie wirusy, które mają za zadanie wykradanie naszych wartościowych danych, słanie SMS-ów na drogie numery lub inne, niebezpieczne aktywności.

Sprawdź ten link! To bez dwóch zdań ta witryna (https://guitarproject.pl/c/468/binding-lutnictwo.html), znajdziesz tam dużo ciekawych danych! Zobaczysz, z pewnością się nie zawiedziesz.

Olbrzymia większość wirusowych programów została zaprojektowana na Androida, bo ten system cechuje się całkowitą otwartością.

Oprócz tego wielu właścicieli aparatów lekceważy fundamentalne reguły ochrony i ściąga oprogramowanie z dziwnych sklepów, co nierzadko kończy się fatalnie. Lecz w przypadku innych systemów na telefony rzecz ma się sporo lepiej. Tworzenie aplikacji na Windows 8 jest procesem długim, bo Microsoft nie wpuszcza na rynek podejrzanych aplikacji. Na dodatek firma ta zaprojektowała solidną zaporę dla robaków, która polega na tym, że wszelkie włączane na komórce apki nie otrzymują wglądu do prywatnych danych posiadacza.

Najbezpieczniejszym systemem na telefony okazuje się ten, który jest obecny na komórkach firmy Blackberry. Tej kanadyjskiej marce silnie zależy na ochronie, bo kieruje swoją ofertę do osób związanych z biznesem i polityką. A to jasne, że w tych kołach w obiegu są cenne informacje, które nigdy nie mogą wpaść w niewłaściwe ręce. Niewiele wirusów atakuje też aparaty Apple. Jest tak, ponieważ korporacja przyjęła zasady jej zmarłego założyciela, Steve’a Jobsa. Rzecz polega na tym, że jest jedne autoryzowane źródło, z którego da się ściągnąć aplikacje na smartfony. Poza tym każdy iPhone jest solidnie chroniony przed wszelkiego rodzaju próbą ingerencji w kod iOSa.

Na podsumowanie tematu trzeba nadmienić, jak namierzyć programistów, którzy piszą programy na telefony. Do Google trzeba wklepać sformułowanie „aplikacje mobilne nazwa miasta” (dla jasności: „aplikacje mobilne Wrocław – Jojomobile’).