Skuteczny sposób na promocję własnego bloga. Jakie są sposoby na jego promocję?

W obecnych czasach, w jakich prawie w każdym miejscu w Internecie dostępne są setki milionów blogów oraz stron internetowych bardzo trudno jest się wyróżnić w taki sposób aby przebić się własnymi treściami do świadomości dużej liczby odbiorców. Szczęśliwie dla wielu osób jest dużo sposobów, jakie są nam w stanie pomóc.

blog
Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com
Prowadzenie bloga może być doskonałym sposobem na wypromowanie swojej osoby bądź też konkretnej firmy. Specjaliści od marketingu wciąż głowią się nad tym jak promować bloga żeby był on chętnie odwiedzany i żeby wywierał wpływ na odbiorców – sprawdź jak wypromować blog. Najistotniejszą sprawą jest odpowiednio dobrana taktyka oraz konkretny schemat działania, dzięki jakiemu systematycznie będziemy zwiększać grono naszych odbiorców. Dodatkowo, warto także zadbać o aspekty techniczne na naszej stronie a więc tzw. user experience. Blog powinien być przejrzysty i wyróżniać się także w detalach. Również małe aspekty takie jak pracy (zobacz favikona) powodują, iż blog może wyglądać bardziej profesjonalnie – zapoznaj się z tematem favikona. W Internecie istnieje sporo opracowań jak i poradników na temat porady (zobacz jak promować bloga), jednakże każdy powinien dobrać odpowiednią taktykę pod kątem tego z czym związany jest dany blog a także do jakiego typu czytelników ma trafiać.

Najważniejszą sprawą na jakiej możemy się skoncentrować jest zwyczajnie tworzenie odpowiednio cennych treści, jakie same w sobie staną się magnesem przyciągającym do naszego bloga. Jeśli blog ma za zadanie promowanie konkretnej firmy, to dobrze jest pomyśleć o powołaniu do życia tzw brand hero a więc bohatera marki – rozwinięcie zagadnienia brand hero. W perspektywie czasu na pewno taka postać będzie kojarzyła się w dobry sposób z naszą marką i jest w stanie skutecznie ją wypromować. Może pojawiać się również na naszej stronie w różnych miejscach np. jako favikona. Wypadałoby aby brand hero czy też maskotka marki miała jak dużo pozytywnych aspektów ludzkich, przede wszystkim tych powiązanych z dobrym humorem oraz emocjami. Jeżeli chodzi o promocję osobistej strony, to dobrze jest także często zjawiać się na różnego rodzaju branżowych imprezach, takich jak chociażby Info Share albo Blog Conference w stolicy Wielkopolski gdzie poznamy osoby z branży oraz będziemy w stanie bezpośrednio opowiedzieć o naszym blogu. Pona to możemy zatroszczyć się o użyteczne narzędzia, którejakie pomogą nam zautomatyzować niektóre działania w sieci. W ten sposób zaoszczędzimy dużo czasu, który będziemy mogli poświęcić na dalsze promowanie bloga.