Skuteczne sposoby kierowania pracownikami w firmach, plusy i minusy outsourcingu pracowniczego

Najbardziej popularnymi formami metodami w Polsce są różnego rodzaju umowy podpisywane z właścicielami firm. Większość pracowników chciałaby być zatrudniona w pełnym wymiarze, ale nasi pracodawcy lubią naciągać prawo i oni z kolei chętnie zatrudniają na rozmaite umowy zlecenia i o dzieło.

branża IT
Autor: hackNY.org
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnich latach coraz popularniejsza jest kolejna forma nawiązywania stosunku pracy z zatrudnionymi, to znaczy outsourcing pracowniczy. Taka forma współpracy pomiędzy pracownikami oraz pracodawcą jest bardzo popularna na zachodzie Europy, i firmy (zobacz zawieszenie firmy  ) z krajowego podwórka także się do niej przekonują. Otwiera się coraz więcej wyspecjalizowanych agencji oferujących wynajem pracowników, zwiększa się także ilość osób, które z nimi współpracują. Wszystko to sprawia, że ten obszar rynku rozwija się bardzo szybko, i wszyscy dostrzegają korzyści i zalety, jakie ma to rozwiązanie. Szczególnie często z takiej możliwości zaczęli korzystać studenci, bo oni mogą elastycznie dysponować swoim czasem, a nie zawsze mają możliwość podpisania stałej umowy.

warto przeczytać więcej
Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

W praktyce wynajem pracowników będzie polegał na tym, że zatrudniani są oni w firmie oferującej takie usługi, i realizują powierzoną pracę dla jej klientów.

Nie zapominaj – ciągle bądź na bieżąco. Dlatego nakłaniamy Cię do przeczytania dodatkowego artykułu, który znajduje się pod tym linkiem. Nie rozczarujesz się!

Dla firm, które w ten sposób wynajmują pracowników jest to bardzo praktyczna sytuacja, nie będą one musiały zapewniać całej otoczki płacowo – kadrowej.

Wypłata pensji, rozliczanie urlopów i chorobowego, a także wszystkie inne sprawy które się wiążą z zatrudnieniem będzie leżała po stronie firmy, która organizuje taki wynajem. W praktyce można dzięki takiemu rozwiązaniu dużo zaoszczędzić, szczególnie przy pracach sezonowych. W części firm w pewnych okresach czasu potrzebna jest większa liczba pracowników, jednak zatrudnianie ich na stałe byłoby nieopłacalne z tego powodu, że w pozostałym czasie nie mieliby co robić. I w takich właśnie przypadkach bardzo dobrze sprawdza się outsourcing pracowniczy, na okres większego zapotrzebowania wynajmuje się potrzebną ilość ludzi, a po skończeniu zaplanowanego okresu czasu zwyczajnie oni kończą swoją pracę.