Z czym związane są trudności z doborem właściwego formularza PIT 2016

Wypełnienie formularza PIT bywa bardzo kłopotliwe, w szczególności jeśli wypełniamy go pierwszy raz. Bardzo łatwo pogubić się w zróżnicowanej ilości potrzebnych formularzy, a gdy już wybierzemy ten odpowiedni, może nam być trudno odgadnąć, jak wypełnić każdą część formularza

Continue reading “Z czym związane są trudności z doborem właściwego formularza PIT 2016” »

Otwierając firmę o pewnych rzeczach po prostu powinieneś wiedzieć, jeśli masz pytania, sprawdź w witrynie internetowej Zus-u

Prowadzenie własnej firmy to potrzeba zaznajomienia się z licznymi przepisami, pamiętania o wymaganych terminach i składkach, bez tego po prostu nie sposób funkcjonować.

Continue reading “Otwierając firmę o pewnych rzeczach po prostu powinieneś wiedzieć, jeśli masz pytania, sprawdź w witrynie internetowej Zus-u” »

Zasiłek macierzyński a działalność gospodarcza, TAX FREE i kalkulator odsetek ZUS – co należałoby wiedzieć

Kobiety, które prowadzą własną aktywność gospodarczą, posiadają zupełne prawo do otrzymywania zasiłku macierzyńskiego. Niemniej jednak należałoby wiedzieć, iż wysokość zasiłku jest zależna nie od profitów z działalności gospodarczej, lecz od płaconych składek. W Sieci zdołamy w dzisiejszych czasach odszukać sporo ważkich informacji dotyczących tematu zasiłek macierzyński a działalność gospodarcza, w szczególności w rozmaitych źródłach czytujemy, że konieczne jest płacenie składki na ubezpieczenie chorobowe, gdyż od tego naturalnie zależy wielkość takiego zasiłku. Analogicznie, im wyższe składki na ubezpieczenie chorobowe, tym większy zasiłek dostaniemy.

Continue reading “Zasiłek macierzyński a działalność gospodarcza, TAX FREE i kalkulator odsetek ZUS – co należałoby wiedzieć” »

Jak sprawnie wypełnić różnorodne druczki? Sprawdzamy o których formalnościach nie wolno zapominać!

Dla większości osób obowiązek dokonywania różnorodnych formalności jest wielką mordęgą. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, iż z wszystkimi druczkami nigdy nie pozostajemy sami, gdyż zawsze możemy otrzymać pomoc specjalistów. Dla osób, które najbardziej nie lubią wizyt w zatłoczonych urzędach, najlepszym rozwiązaniem jest bankowość elektroniczna, dzięki której mamy możliwość,aby załatwić wszystkie istotne sprawy bez opuszczania domu.

Continue reading “Jak sprawnie wypełnić różnorodne druczki? Sprawdzamy o których formalnościach nie wolno zapominać!” »

Czym zajmuje się aktuariusz i jak nim się stać?

We współczesnych czasach jest niezwykle dużo nowoczesnych zawodów. Zasadniczo mało kogo ciekawi kwestia, iż ktoś pracuje spędzając czas w mediach społecznościowych. Są również inne różne zawody, które wytworzyły się przez potrzeby obecnych czasów. Jednym z takich zawodów jest aktuariusz, zajmujący się specjalistycznym funkcjonowaniem na rynku matematyki finansowej oraz ubezpieczeniowej. Zwykle jest zatrudniany przez agencje ubezpieczeniowe.

Continue reading “Czym zajmuje się aktuariusz i jak nim się stać?” »