Six Sigma – w jaki sposób znaleźć przedsiębiorstwa, które przeprowadzą szkolenie?

Six Sigma jest jednym ze sposobów rządzenia przedsiębiorstwem. Zwrot „sigma” definiuje się w statystyce jako standardową miarę zmienności. Pokazuje ona jak szeroko rozmieszczone są wielkości wokół jej średniej. Znaczy to więc, że six sigma to 6 klasycznych miar zmienności, rozrzuconych w prawo i w lewo od centralnej wartości. Sposób polega na tym, aby defekty w zarządzaniu można było zmniejszyć aż do 3,4 na 1 000 000 teoretycznych szan do powstania wad. Ta metoda sprawia, że przedsiębiorstwo zyskuje większą stabilność.

Celem takiego typu szkoleń jest zagwarantowanie klientowi produktów jak bliskich z jego oczekiwaniem. Co znaczą szkolenia Six Sigma dla działalności? Głównie większą produktywność i, wspominaną już, stabilność. Dodatkowo dzięki takim metodom koszty stają się zredukowane. Szkolenia Six Sigma niezwykle często łączone są ze szkoleniami Lean.
szkolenie pracowników
Autor: HonoluluDistrict
Źródło: http://www.flickr.com

Czasami również z tych metod rządzenia przedsiębiorstwem robi się swoistą hybrydę. Trzeba jednakże mieć świadomość, że są to dwa zupełnie różne sposoby. Lean Management (źródło) to sprzedanie klientowi towarów w prosty sposób, jednocześnie z szacunkiem dla pracowników firmy. Są to sposoby oparte na praktyce. Natomiast Six Sigma Polska oparta jest na badaniach statystycznych. Jak widać są to całkowicie odmienne metody. Chociaż warto wiedzieć, że ich łączenie – opaski zaciskowe – pozwala na dopełnienie się ich wzajemnie.Jeśli przedsiębiorstwo chce wprowadzić do swojego zarządzania metodę Six Sigma musi zatrudnić fachowców, którzy będą w tym pomocni. Dlatego też warto poszukać przedsiębiorstw, które organizują szkolenie tego rodzaju. Pomocą oni załodze pracowniczej posiąść wiedzę potrzebną do sprawnego dążenia przedsiębiorcy do założonych celów. Te szkolenia normalizują pracę. To bardzo istotne w działalności.

W dodatku niektóre firmy zajmujące się przeprowadzaniem szkoleń posiadają w ofercie także szkolenia w różnych językach, dopasowane do wszystkich pracowników. Często jednocześnie mogą przeprowadzać inne szkolenia, które niejako będą się dopełniać. Z pomocą takich firm organizacja pracy takiego przedsiębiorstwa może stać się rzeczywiście idealne. W jaki sposób szukać szkoleniowców opisywanej metody? Najprostszym krokiem jest wprowadzenie w wyszukiwarkę haseł, takich jak na przykład: szkolenia six sigma. W wynikach z pewnością dostaniemy dużą ofertę. Dzięki Internetowi możemy je porównać i dobrać tę, która najbardziej nam odpowiada. Warto z tej możliwości korzystać.