Serwis samochodów produkcji francuskiej – najistotniejsze ich części

Samochody francuskich producentów cieszą się w naszym kraju niesłabnącą popularnością. Auta te, podobnie jak obywatele Francji, różnią się od innych firm, albo rozmieszczeniem części pod maską, czy używanymi technologiami. Czyni je to unikalnymi, lecz i trudniejszymi do naprawy.

Z samochodem francuskim nie można pójść do byle jakiego serwisu. W tych niewyspecjalizowanych serwisach mało jest pracowników, którzy znają specyfikę aut produkowanych we Francji. Właściciele tych unikalnych samochodów, powinni natychmiast po ich zakupie wynaleźć w swoim sąsiedztwie, porządny oraz podparty pozytywnymi ocenami serwis aut francuskich. Jedynie wtedy można mieć pewność, że zostawiamy samochód profesjonalistom.

Jeśli, to Twój pierwszy samochód z Francji, możesz się bardzo zdziwić. Wiele drobiazgów może mieć zmienione położenie względem wcześniej posiadanego auta. Inne położenie otworu do nalewania płynu do szyb, inny rozkład przełączników na kierownicy albo inne drobiazgi, mogą na początku wprawić użytkownika w konsternację. Najważniejszą mimo wszystko różnicą jest rodzaj zawieszenia używany we francuskich autach. Belka tylna a także belka skrętna są częściami rozpoznawczymi samochodów z Francji.

samochód - powiększenie
Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Niezależnie od firmy auta, należy jednakowo o nie dbać. W przypadku samochodów produkcji francuskiej, najdroższa może okazać się regeneracja belki citroen i pozostali producenci francuscy zwykle zwracają na to naszą uwagę, zobacz tylna belka cena. Najmocniej zużywana na naszych krajowych jezdniach jest belka skrętna, która niestety nie jest dedykowana do radzenia sobie z tyloma dziurami na jezdni. Ich sprawdzanie musi być obligatoryjne oraz częste, dla każdego właściciela auta francuskiego. Odpuszczona regeneracja belki citroen lub innej francuskiej marki, jest w stanie przyczynić się do znaczącego zniszczenia samochodu, a jej zamiana jest bardzo droga. Dobry serwis aut francuskich postara się o komponenty od producenta, a te nie są najtańsze. Placówki naprawcze, które proponują niedrogą wymianę belki, nie zrobią tego profesjonalnie oraz nie wykorzystają części od producenta, a to może być dla nas tragiczne w skutkach.

Częsta kontrola zawieszenia w autoryzowanym lub (fosforowanie) fachowym serwisie, jest w stanie szybko wychwycić nawet małą usterkę belki, a jak najwcześniejsze wykrycie usterki ochroni nas przed wysokimi kosztami zamiany całej części, zobacz regeneracja tylnej belki peugeot partner. Warto co kilka miesięcy zapłacić małą kwotę za fachowego mechanika, niż zaniedbać rzecz, która ma tak duże znaczenie dla naszego bezpieczeństwa w ruchu drogowym.