Segregowanie odpadów to ostatnio głośny temat. Meble też możemy utylizować

Śmieci to coraz większy kłopot naszej planety. Każdego roku na świecie produkuje się kilkaset milionów ton śmieci i odpadków, z jakich tylko część z nich jest odpowiednio zagospodarowana. Reszta wywożona jest na nielegalne wysypiska, do lasów, rzek i mórz, coraz bardziej zanieczyszczając środowisko naturalne. Wielu osobom wydaje się, że problem odpadów nie będzie ich dotyczył, i po prostu nie zdają sobie sprawy z tego, jak dużo sami mogą wykonać w tej kwestii.

pojemniki na śmieci, segregacja odpadów
Źródło: http://environmental.kingspan.pl/

Starczy jednak przez jakiś czas przyglądnąć temu, co i w jaki sposób jest wyrzucane, i poczynić kilka niewielkich zmian, aby poprawić swoją aktywność w zakresie recyklingu. Po pierwsze można zacząć od segregowania śmieci. Wiele z nich można bez najmniejszego problemu jeszcze raz użyć. Metalowe puszki, szklane butelki oraz słoiki, czyste czasopisma, opakowania i kartony oraz wszelakie plastikowe buletki i kubki – wszystko to bardzo dobrze powinno się nadawać do ponownego przerobu. Wystarczy jedynie trochę chęci i wysiłku, aby wszystkie te surowce odpowiednio posegregować i wrzucać do odpowiednich pojemników.

szafa
Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście w większości krajów zaczyna się kłaść coraz większą presję na odpowiednie zużytkowanie wtórnych surowców, a podstawą tego jest właściwa ich segregacja już w każdym domu. Nie wymaga to dużych inwestycji i wysiłku, bardziej zmienienia codziennych przyzwyczajeń. Odpowiednie posortowanie odpadków w domu i potem powkładanie ich do właściwych pojemników sprawia, że firmy które odbierają surowce wtórne dostają je w takiej postaci, że dużo prostsza jest ich dalsza obróbka. Najprostszy nawet podział, na metale, szkło, papier, plastiki i odpady organiczne może bardzo dużo dać, ponieważ w dużym stopni zwiększa przydatność zebranych śmieci do dalszego przetworzenia.

Sprawdź ten link! To bez wątpliwości ta treść (https://www.rehabilitacje.org/badanie-kierowcow), jest tam wiele użytecznych danych! Zobaczysz, na pewno się nie zawiedziesz.

Warto również zadbać o właściwe działanie z dużymi odpadami, na przykład takimi jak meble czy stary sprzęt AGD czy RTV. W niektórych osiedlach można w wyznaczone dni takie odpady (strona www) wynieść do śmietnika i będzie on zabrany przez firmy, które się zajmują odpadami. Można również samodzielnie poszukać takiej firmy, wystarczy w wyszukiwarce podać hasło utylizacja mebli Warszawa i skontaktować się z którąś ze znalezionych.